Nem tűntek el a koronavírusos csalások

​A kiberbűnözők továbbra is igyekeznek hasznot húzni a világjárványból.
 

A G DATA legutóbbi elemzése szerint az év második felében a megelőzött támadások száma több mint 100 százalékkal nőtt az első félévhez képest. Ez azt is jelenti, hogy a számítógépeket egyre gyakrabban veszélyeztetik vírusok és adathalász kísérletek.
 
A vírusvédelmi cég ennek kapcsán arra figyelmeztet, hogy az otthoni munkavégzés az adatbiztonság szempontjából azzal járhat, hogy több vállalati adat kerül át a munkavállalók magántulajdonban lévő és kevésbé védett számítógépekre. Ezért a home office bevezetése mellett döntő munkáltatóknak érdemes biztosítaniuk az otthoni számítógépek biztonságos használatát lehetővé tevő szoftvereket is, például vírusirtót, VPN-t, adattörlési megoldást stb.
 
Új trükkök a tárházban
 
A legelterjedtebb kártevők ma a távoli elérést biztosító trójaiak (Remote Access Trojan - RAT). Ezek segítségével a bűnözők a felhasználók tudta nélkül átveszik a számítógépek irányítását. A lehetőségeik ezután a jelszavak kiszivárogtatásától egészen a gépek titkosításáig terjednek.
 
A számos fertőzésért felelős QBot kártevő módszere, hogy egy új sort ad hozzá korábbi e-mailes üzenetváltásokhoz, így a levél eredetiségében megbízó címzettek gyanútlanul rákattintanak a beágyazott linkekre. A hivatkozás általában egy fertőzött weboldalra mutat, ahonnan aztán egy további kártevő - például zsarolóvírus - töltődik le a számítógépre.
 
Emellett a kiberbűnözők előszeretettel használják a megfertőzött számítógépek kapacitását kriptovaluták bányászatára is, ami a számítógépek teljesítményét nagymértékben rontja. A G DATA az elmúlt félévben több mint 107 ezer - kriptobányászatra alkalmas - Coinminer variánst leplezett le.
 
  1. 4

    A GLPI fejlesztői két veszélyes biztonsági résről számoltak be.

  2. 3

    Öt biztonsági rést foltoztak be a GitLab fejlesztői.

  3. 3

    A FreeRDP-hez öt patch vált elérhetővé.

  4. 4

    A Dell biztonsági frissítést adott ki a Custom VMware ESXi-hez.

  5. 4

    A Google kritikus veszélyességű sebezhetőségeket orvosolt a Chrome webböngésző kapcsán.

  6. 3

    Az IBM QRadar SIEM-hez egy biztonsági javítás érkezett.

  7. 3

    A Fortinet FortiNAC-F kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.

  8. 4

    A Firefox legújabb kiadása számos sebezhetőséget orvosolt.

  9. 4

    A CrushFTP fejlesztői egy biztonsági rést foltoztak be.

  10. 4

    A GNU C Library kapcsán egy veszélyes biztonsági résre derült fény.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség