Nem nyugszik a hírhedt kiberbanda
Egy rövidebb szünet után ismét színre lépett az egyik legtöbb kárt okozó kiberbanda. Ezúttal is adathalászattal és fertőzött Excel fájlokkal próbálja elérni a célját.
Az Evil Corp nevű kibercsoport 2014 óta ismert a biztonsági szakemberek, illetve a hatóságok előtt. Mindeddig azonban nem igazán sikerült hatékonyan fellépni a csoport ellen. Legutóbb tavaly decemberben lehetett hallani az Evil Corpról, amikor az amerikai hatóságok két tagját (köztük feltételezetten az egyik vezetőt) megnevezték, és közölték, hogy a különféle bűncselekményekkel gyanúsított személyek valószínűleg Oroszországban tartózkodnak. A nyomozás eddigi állása szerint az Evil Corp több mint 100 millió dollárt lopott össze az évek során, amihez egyebek mellett a hírhedt Dridex trójai programot is bevetette a milliónyi spamet küldözgető Necurs botnettel egyetemben.
A kibercsoport mindig is előszeretettel alkalmazott különböző adathalász trükköket annak érdekében, hogy a célkeresztbe állított felhasználót sikerüljön megtéveszteni, és rábírni fájlok megnyitására vagy linkekre való kattintásra. Úgy tűnik, hogy a decemberi hírek sem szegték kedvüket a csalóknak, és néhány hetes szünet után ismét támadásba lendültek. A Microsoft biztonsági kutatói szerint az adathalászat most sem marad el.
A legújabb támadási séma
Prémium előfizetéssel!
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
-
A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.
-
Egy tucat biztonsági frissítés vált letölthetővé az Office szoftvercsomaghoz.
-
A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az SQL Serveren.
-
A Microsoft SharePoint Serverhez három hibajavítás vált elérhetővé.
-
A Samsung két biztonsági résről adott tájékoztatást az Exynos kapcsán.
-
A Kerberos egy biztonsági hiba miatt szorul frissítésre.
-
A Postgresql JDBC Driverhez egy fontos biztonsági patch vált elérhetővé.
-
A Cisco Unified Communications Manager kapcsán egy biztonsági rés látott napvilágot.
-
11 biztonsági javítás érkezett a Thunderbird alkalmazáshoz.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat