Nem marad el az őszi hackerverseny

​A ZDI bejelentette, hogy megrendezi a Pwn2Own Tokyo 2020 hackerversenyt, csak éppen nem Japánban.
 

A ZDI továbbra is elkötelezett a világ egyik leismertebb hackerversenye mellett, amelyből egy ideje már évente kettőt is rendez. Az idei első megmérettetésbe azonban beleszólt a koronavírus, hiszen a tavaszi hackerversenyt nem lehetett megrendezni a szokásos módon. Ennek ellenére azért a virtuális térbe költöztetett eseményt megtartották, és az őszi forduló sem marad el.
 
A hagyományosan Tokióban megrendezett verseny idén ugyan megkapta a Pwn2Own Tokyo 2020 nevet, de az eseményre Torontóban kerül sor. A szervezők pedig meghagyták a lehetőséget a résztvevők számára, hogy távolról is szerepelhessenek. Ez esetben az etikus hackereknek meg kell küldeniük az exploitjaikat és az azok használatához szükséges információkat a szervezők számára. A versenyen pedig a ZDI szakértői futtatják le a kódokat, és hajtják végre a támadásokat.
 
A november 3-5. között megrendezésre kerülő versenyen a főszerepet a mobil eszközök kapják. Ha valaki egy Apple iPhone 11-et vagy egy Pixel 4-et olyan módon hackel meg webböngészőn keresztül, hogy kernel szintű kódfuttatást tud végrehajtani, valamint a támadókódja az okostelefon újraindítása után is aktív marad, akkor 160 ezer dollár jutalmat kap. Hasonló a díj nagysága, ha valaki ugyanilyen kockázatokat felvető támadást hajt végre Wi-Fi, Bluetooth vagy NFC kapcsolatokon keresztül. A két említett készülék mellett hackelhető lesz még a Samsung Galaxy S20, a Huawei P40 és a Xiaomi Mi 10 is.
 
Az okostelefonok mellett a résztvevők megmutathatják a tudásukat viselhető eszközök (Oculus Quest VR és Apple Watch), valamint otthoni okoseszközök (Facebook Portal, Amazon Echo Show 8, Sonos One, Google Nest Hub) terén is. Mindezek mellett lesz lehetőség okostévék (Samsung, Sony), valamint NAS-ok (Synology, Western Digital) és routerek (NETGEAR, TP-Link) térdre kényszerítésére is.
 
 
  1. 3

    Az IBM QRadar SIEM-hez egy biztonsági javítás érkezett.

  2. 3

    A Fortinet FortiNAC-F kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.

  3. 4

    A Firefox legújabb kiadása számos sebezhetőséget orvosolt.

  4. 4

    A CrushFTP fejlesztői egy biztonsági rést foltoztak be.

  5. 4

    A GNU C Library kapcsán egy veszélyes biztonsági résre derült fény.

  6. 4

    A Microsoft Edge legújabb verziója számos sebezhetőséget szüntet meg.

  7. 4

    Kritikus fontosságú hibajavítás vált elérhetővé a ChromeOS-hez.

  8. 3

    A ClamAV kapcsán egy közepes veszélyeségű sebezhetőségre derült fény.

  9. 3

    Az IBM két sebezhetőségről számolt be a WebSphere Application Server kapcsán.

  10. 3

    Az Oracle 71 hibajavítást adott ki az Oracle Linux operációs rendszerhez.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség