Nem lehet leszorítani a trónról az Emotet trójait
A Check Point Research kiadta az augusztusra vonatkozó biztonsági jelentését, amelyből kiderül, hogy mely vírusok voltak a legaktívabbak az elmúlt hónapban.
A kutatók a felmérésük kapcsán első körben azt emelték ki, hogy a Qbot, Qakbot vagy Pinkslipbot néven egyaránt ismert trójai program első alkalommal került fel a legfertőzőbb számítógépes károkozók toplistájára. A 2008-ban megjelent Qbot évről évre folyamatosan fejlődött. Elsősorban adatlopásra, valamint zsarolóprogramok terjesztésére alkalmas. Emellett van egy további veszélyes képessége is: egy speciális modul révén az áldozat Outlook klienséből ment ki teljes üzenetváltásokat és egy távoli, külső szerverre tölti fel azokat. Ezáltal célzott adathalász támadásokat segíthet elő.
Eközben az Emotet trójai már második hónapja tartja magát az első helyen. Ezt elsősorban azzal "érdemelte ki", hogy a Check Point védelmi megoldásait használó szervezetek 14 százalékánál próbálkozott fertőzéssel.
- mondta Maya Horowith, a Check Point Threat Intelligence & Research igazgatója."A kiberbűnözők egyértelműen sokat invesztáltak a Qbot fejlesztésébe, hogy alkalmassá tegyék jelentős mértékű adatlopásra, legyen szó akár vállalatokról, akár magánemberekről. Találkoztunk olyan spam kampányokkal, melyek követlenül a Qbotot terjesztik. A vállalatoknak foglalkozniuk kell az antimalware megoldások alkalmazásának kérdéseivel, és figyelmeztetniük kell az alkalmazottjaikat, hogy legyenek óvatosak az e-mailek megnyitásakor, még akkor is, ha azok amúgy megbízható forrásból származnak"
2020. augusztusának legfertőzőbb kártékony programcsaládjai:
1. Emotet
2. Agent Tesla
3. Formbook
2020. augusztusának legaktívabb mobilvírusai:
1. xHelper.
2. Necro.
3. Hiddad.
-
A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.
-
A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.
-
Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.
-
Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.
-
Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.
-
15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
-
A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.
-
Egy tucat biztonsági frissítés vált letölthetővé az Office szoftvercsomaghoz.
-
A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az SQL Serveren.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat