Nem lehet leállítani a kígyós vírust
A bizalmas adatokra éhes Snake kártékony program milliószámra igyekszik megfertőzni a számítógépeket, és ezzel már globális szinten is komoly károkat okoz.
A Snake nevű trójai régebb óta ismert a biztonsági szakemberek előtt. Elsősorban azzal hívta fel magára a figyelmet, hogy viszonylag egyszerű, de mégis kifinomult módszerek alkalmazásával képes jelentős mennyiségű fertőzést előidézni, illetve az áldozatául eső számítógépekről nagyobb mennyiségben tud bizalmas adatokat kiszivárogtatni.
A Fortinet FortiGuard Labs biztonsági kutatói a legutóbbi jelentésükben arra hívták fel a figyelmet, hogy a Snake egy még szofisztikáltabb változat formájában kezdett terjedni, és már most jelentős számban, globális szinten ostromolja a számítógépeket. A legtöbb fertőzést eddig Kínában, Törökországban, Indonéziában, Tajvanon és Spanyolországban okozta, de valójában egyetlen országot sem vet meg.
Prémium előfizetéssel!
-
A Next.js kapcsán egy biztonsági frissítés vált elérhetővé.
-
A PyTorch esetében egy súlyos sérülékenységre derült fény.
-
Az Apache Hadoop HDFS natív kliens egy hibajavítást kapott.
-
Az XWiki egy XSS-típusú sebezhetőséget tartalmaz.
-
A Microsoft soron kívüli frissítést adott ki az Office-hoz.
-
A FreeRDP veszélyes sebezhetőségek derült fény.
-
Az ISC BIND egy közepes veszélyességű hiba miatt kapott frissítést.
-
A Zabbixhoz több biztonsági javítás jelent meg.
-
Magas veszélyességi besorolással ellátott hibákat javítottak a GitLab fejlesztői.
-
Az Oracle Database Serverhez hat patch vált elérhetővé.
A mesterséges intelligencia megjelenése a kártevőkben nem egyszerű technológiai érdekesség, hanem komoly fordulópont.
Az ünnepi időszakban még inkább megnő az online vásárlások száma, ezzel együtt a csalók aktivitása is.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat











