Nehéz kiütni az androidos botneteket
A Google Play áruházba is beférkőzött az a BadBox nevű kártékony program, ami több százezer androidos készülék megfertőzésével épített ki egy hatalmas botnet hálózatot.
A BadBox már régebb óta ismert a Google, a biztonsági cégek, illetve a hatóságok előtt. Tavaly decemberben a német rendőrség számolt be arról, hogy az országban sikerült blokkolni a károkozóval fertőzött készülékek botnetes adatforgalmát. Ez az akció ugyan kecsegetető volt, de sajnos csak Németországban éreztette hatását, és valószínűleg ott is csak átmeneti volt a siker.
A HUMAN Satori Threat Intelligence csapata ugyanis felfedte, hogy az év elején a BadBox immár 2.0-ás verziója nagyon dinamikusan kezdte növelni a botnet méretét. A legtöbb fertőzéshez Brazíliában, az USA-ban, Mexikóban és Argentínában járult hozzá, de összesen 222 országban vált már kimutathatóvá a jelenléte. A riasztó ütemű terjedésének megfékezése érdekében a biztonsági cég szakemberei a Google, a Trend Micro, a Shadowserver Foundation és más partnerek bevonásával egy összehangolt akció keretében sikeresen lépett közbe, és több mint 500 ezer készülék esetében sikerült megszakítani a vezérlőszerverekkel folytatott nemkívánatos adatkommunikációt.
A HUMAN beszámolójából kiderült, hogy a BadBox a hivatalos Play áruházban is felbukkant, méghozzá nem kevesebb mint 24 különféle alkalmazás formájában. Ezek közül az „Earn Extra Income” és a „Pregnancy Ovulation Calculator” nevű appok egyenként több mint 50 ezer letöltést számláltak. A Google minden érintett alkalmazást azonnal eltávolított a Play áruházból, így azok már nem jelentenek kockázatot.
Prémium előfizetéssel!
-
A OpenVPN Server sérülékenysége szolgáltatásmegtagadási támadásokat idézhet elő.
-
A Next.js kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.
-
A Trend Micro Deep Security biztonsági hibajavításokat kapott.
-
A VMware Aria Operations sebezhetősége jogosultsági szint emelést tesz lehetővé.
-
A Google Chrome ismét jelentős biztonsági frissítést kapott.
-
A Canon egyes nyomtatódriverei kapcsán három biztonsági hibára derült fény.
-
A Draytek két biztonsági hibáról számolt be egyes routerei kapcsán.
-
A Zulip Server két biztonsági hibát tartalmaz.
-
Az Apple 22 biztonsági rést foltozott be az iOS/iPadOS operációs rendszerein.
-
Az Apple 41 javítással tette biztonságosabbá a macOS-t.
A 2004-ben alakult Hétpecsét Információbiztonsági Egyesület céljai között szerepel az információvédelem kultúrájának és ismereteinek magyarországi terjesztése. Ezzel a célunkkal összhangban 2025-ben ismét meghirdetjük a „Az év információbiztonsági tartalom előállítója - 2025” pályázatot.
A félelem hatékony fegyver, és a hackerek tudják, hogyan győzzék meg az embereket, hogy azonnali és meggondolatlan lépéseket tegyenek.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat