Nagyon veszélyessé vált a Vultur banki vírus
A Vultur banki trójai program készítői sok energiát öltek a legújabb variánsok kifejlesztésébe. Ez pedig nagyon rossz hír a biztonságra nézve.
A Vultur nem egy ismeretlen mobilvírus, hiszen már 2021-ben is lehetett róla hallani. Elsőként a ThreatFabric biztonsági kutatói lettek figyelmesek a terjedésére, akik azóta is nyomon követték a kártékony program fejlődését. A károkozó 2022 végén már a hivatalos Google Play áruházban is felütötte a fejét különféle mobil alkalmazásoknak álcázva. A fejlődését mi sem tükrözi jobban, mint hogy 2023-ban a Zimperium által összeállított, legfertőzőbb mobilvírusokat tartalmazó tízes toplistán is feltűnt. A károkozó eddig legalább 15 országban vált kimutathatóvá, de arról egyelőre nincsenek hírek, hogy Magyarországon is fertőzött volna.
A Vultur fejlesztése sajnos továbbra is töretlenül zajlik a kiberbűnözők körében, méghozzá nem kis léptékekben. A kártevő legutóbbi variánsai számos olyan új funkcióval egészültek ki, amelyek komoly károkozásokhoz vezethetnek, és akár teljes mértékben kiszolgáltatottá tehetik a fertőzött androidos készülékeket, illetve az azokon tárolt adatokat.
Prémium előfizetéssel!
-
A Citrix Secure Access Client egy biztonsági hibajavítást kapott.
-
A Google Chrome legfrsisebb kiadása két biztonsági hibajavítással érkezett.
-
Az Apache Tomcathez több biztonsági hibajavítás érkezett.
-
A Veeam Backup & Replication két sérülékenység miatt szorul frissítésre.
-
A Tenable három biztonsági hibát javított az Agent alkalmazásban.
-
A Microsoft az Edge webböngészőhöz két hibajavítást adott ki.
-
A Trend Micro Password Manager egy biztonsági hibát tartalmaz.
-
Az IBM kilenc sérülékenységről számolt be a Security QRadar EDR-rel összefüggésben.
-
A GitLab fejlesztők biztonsági frissítéseket adtak ki.
-
Elérhetővé váltak az Adobe PDF-kezelő alkalmazásainak legújabb verziói, amelyek több sebezhetőséget is orvosolnak.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat