Nagyon pórul járt egy amerikai kórház
Louisiana egyik kórházának üzemeltetőjét súlyos kibertámadás érte, aminek következtében rengeteg beteg adata került illetéktelen kezekbe.
A Lake Charles Memorial Health System (LCMHS) egy közleményt adott ki, amelyben elismerte, hogy egy adatbiztonsági incidens következtében betegek adatai szivárogtak ki a rendszeréből. Megközelítőleg 270 ezer személyt érint hátrányosan a kibertámadás. Őket korábban a Lake Charles-i egészségügyi komplexumban vizsgálták, illetve kezelték.
A beszámoló szerint a támadásra október 21-én került sor, amikor az egészségügyi intézmény informatikusai szokatlan jelenségekre lettek figyelmesek. Azonnal megtették a szükséges intézkedéseket, de minden jel arra utal, hogy a reagálás nem volt elég gyors és hatékony. Az elkövetők ugyanis elérték a céljukat, és adatokat szivárogtattak ki, illetve egy zsarolóprogramot is bevetettek. Négy napnyi vizsgálódás után bebizonyosodott, hogy az incidens során egyebek mellett nevek, címek, születési dátumok, orvosi és egészségügyi adatok, biztosítási információk, társadalombiztosítási számok is az elkövetők kezébe kerültek.
Az LCMHS december 23-án kezdte kiértesíteni az adatbiztonsági incidens által érintett pacienseket, akik számára hitelkártya-monitorozó szolgáltatásra is előfizetett annak érdekében, hogy a további kockázatok csökkenthetők legyenek.
Prémium előfizetéssel!
-
Az ImageMagick négy sebezhetőség miatt kapott frissítést.
-
A Git fontos biztonsági hibajavításokat kapott.
-
Az Apache HTTP Server jelentős biztonsági frissítést kapott.
-
A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.
-
A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.
-
Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.
-
Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.
-
Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.
-
15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat