Nagyon durván kezdték az évet a vírusterjesztők
A kiberbűnözők gyakorta használt támadóeszközei nagyon durván kezdtek terjedni az év első napjaiban. Nehéz évre számíthatunk, ha ez így folytatódik.
A biztonsági hibák kihasználására alkalmas exploit kitek tavaly is rengeteg támadáshoz és károkozáshoz járultak hozzá. A legnevesebb példányok köré komplett piacok épültek ki, és az internetes alvilági körökben különböző összegekért lehet ezekhez hozzájutni. A céljuk, hogy a lenépszerűbb alkalmazások sérülékenységeinek kihasználásával a lehető legkevesebb felhasználói közreműködés mellett tegyék lehetővé számítógépes vírusok terjesztését. Az utóbbi időben nagyon gyakran fájltitkosító, zsaroló programok terjesztéséhez is hozzájárultak, igen komoly károkat okozva ezzel a felhasználóknak.
A Heimdal Security biztonsági kutatói közzétették az év első napjaira vonatkozó jelentésüket, amely meglehetősen lehangoló képet fest a biztonsági helyzetről. Kiderült ugyanis, hogy a tavaly is főszerepet játszó Angler, Neutrino és RIG exploit kitek az év elején olyan intenzitással kezdtek terjedni, amire nem igen lehetett számítani.
A legtöbb problémát egyértelműen az Angler okozza, amely az Adobe szoftvereinek sérülékenységeit ostromolja. Így különösen azokat a rendszereket veszélyezteti, amelyeken elavult Flash Player, illetve Reader szoftverek futnak. Ráadásul az úgynevezett Google Blackhat SEO technikát is használja annak érdekében, hogy a webes vírusterjesztés még aktívabb legyen. Az Angler jelenleg leginkább a Cryptolocker nevű zsaroló program terjesztésében kap szerepet.
Prémium előfizetéssel!
-
A Trend Micro Deep Security biztonsági hibajavításokat kapott.
-
A VMware Aria Operations sebezhetősége jogosultsági szint emelést tesz lehetővé.
-
A Google Chrome ismét jelentős biztonsági frissítést kapott.
-
A Canon egyes nyomtatódriverei kapcsán három biztonsági hibára derült fény.
-
A Draytek két biztonsági hibáról számolt be egyes routerei kapcsán.
-
A Zulip Server két biztonsági hibát tartalmaz.
-
Az Apple 22 biztonsági rést foltozott be az iOS/iPadOS operációs rendszerein.
-
Az Apple 41 javítással tette biztonságosabbá a macOS-t.
-
A Splunk Enterprise-hoz öt biztonsági javítás érkezett.
-
Hét patch jelent meg a GitLab alkalmazásokhoz.
A 2004-ben alakult Hétpecsét Információbiztonsági Egyesület céljai között szerepel az információvédelem kultúrájának és ismereteinek magyarországi terjesztése. Ezzel a célunkkal összhangban 2025-ben ismét meghirdetjük a „Az év információbiztonsági tartalom előállítója - 2025” pályázatot.
A félelem hatékony fegyver, és a hackerek tudják, hogyan győzzék meg az embereket, hogy azonnali és meggondolatlan lépéseket tegyenek.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat