Motort cserélt a G DATA
Elérhetővé váltak a G DATA legújabb vállalatbiztonsági megoldásai, amelyek egy jelentős mértékben átalakított víruskereső motorra épülnek.
A G DATA nem vonakodott ismét újratervezni termékeinek magját, a vírusvédelmi motort. A most bemutatott megoldásban még fontosabb szerephez jutnak az új generációs technológiák - a mesterséges intelligencián alapuló DeepRay, valamint a gráfadatbázist használó BEAST. Ez utóbbi alkalmassá vált a fertőzött Microsoft Office dokumentumok megtisztítására.
A német gyártó üzleti megoldásainak 15-ös verziója támogatja az AMSI (Antimalware Scan Interface) kapcsolatot, így az eddigieknél izmosabb védelmet nyújt a fájl nélküli kártevőkkel szemben. Ezeket nehezebb felismerni, mert esetükben a végrehajtandó kód csak a memóriában kerül tárolásra, és a kártevő kódja nem másolódik fel a merevlemezre. Az AMSI lehetővé teszi az ilyen kódok ellenőrzését, és amennyiben az szükséges, a blokkolást is.
A G DATA továbbfejlesztett eszközkezelője a különböző USB-s eszközök mellett mostantól támogatja az okostelefonok korlátozását is, így megakadályozható, hogy a védelem alá vont készülékekre a felhasználók adatokat másoljanak ki.
Prémium előfizetéssel!
-
A Graylog esetében egy biztonsági hiba megszüntetésére nyílt lehetőség.
-
A Tenable Nessus három biztonsági frissítést kapott.
-
Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.
-
A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.
-
A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.
-
A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.
-
A Trend Micro Password Manager kapcsán egy újabb biztonsági rendellenességre derült fény.
-
A Brother nyomtatói és multifunkciós készülékei kapcsán 8 biztonsági hibára derült fény.
-
A Google ezúttal három biztonsági rést foltozott be a Chrome böngészőn.
-
Több mint egy tucat biztonsági javítás érkezett a Firefox webböngészőhöz.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat