Minden, amit a YubiKey-hibáról tudni érdemes
A múlt héten napvilágra került YubiKey sebezhetőségről kiderült, hogy az nem kizárólag a Yubico megoldásait veszélyezteti.
Meglehetősen nagy visszhangot váltott ki az a biztonsági hiba, amelyet kutatók a széles körben használt Yubico YubiKey biztonsági kulcsok esetében tártak fel. Az EUCLEAK-nek nevezett sebezhetőség kihasználásával lehetőség nyílhat ECDSA (Elliptic Curve Digital Signature Algorithm) privát kulcsok kinyerésére, majd a YubiKey kulcsok klónozására. Mindez pedig meglehetősen aggasztóan hangzik, de azért a valós kockázatokat számos tényező csökkenti.
A biztonsági hibáról Thomas Roche, a NinjaLab kutatója számolt be, aki elmondta, hogy a sebezhetőség kihasználása korántsem egyszerű feladat. A sérülékenységben rejlő lehetőségek kiaknázásához ugyanis speciális eszközökre, és magas szintű elektronikai, illetve kriptográfiai ismeretekre van szükség. Nem utolsó sorban pedig a támadónak fizikai hozzáféréssel kell rendelkeznie a célkeresztbe állított biztonsági kulcshoz. A szakember szerint ezért a sérülékenység csak célzott és kifinomult támadásokban vagy azok részeként juthat szerephez.
Prémium előfizetéssel!
-
A Postgresql JDBC Driverhez egy fontos biztonsági patch vált elérhetővé.
-
A Cisco Unified Communications Manager kapcsán egy biztonsági rés látott napvilágot.
-
11 biztonsági javítás érkezett a Thunderbird alkalmazáshoz.
-
A Citrix XenServerhez egy biztonsági frissítés vált elérhetővé.
-
A Microsoft Edge két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
-
A WordPress kompatibilis Forminator bővítmény súlyos biztonsági hibát tartalmaz.
-
A Graylog esetében egy biztonsági hiba megszüntetésére nyílt lehetőség.
-
A Tenable Nessus három biztonsági frissítést kapott.
-
Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.
-
A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat