Milliókat költ a Microsoft a hibák kigyomlálására

​A Microsoft a hibavadász programjának keretében eddig több mint 60 millió dollárral jutalmazta a sebezhetőségek feltáróit.
 

A Microsoft 2013-ban indította útjára az első hibavadász programját azzal a céllal, hogy a Windows 8.1-et, valamint az (akkor még tesztverzió formájában elérhető) Internet Explorer 11 webböngészőt külső szakértők segítségével tudja biztonságosabbá tenni. Talán maga a vállalat sem gondolta, hogy néhány év múlva mekkora sikere lesz a kezdeményezésének.
 
A hibavadászat eleinte meglehetősen lassan kezdett beindulni. Az első években kevesebb mint 100 hibabejelentést kapott a cég, és néhány tucat szakember vett részt a programban. Aztán amikor egyre több vállalat, egyre nagyobb jutalmakkal próbálta rávenni a nagyérdeműt arra, hogy sérülékenységek után kutakodjon, és azokról etikus módon, szigorúan szabályozott módon adjon tájékoztatást, akkor a hibavadászat hirtelen nagy lendületet vett. Mi sem bizonyítja mindezt jobban, mint a Microsoft kezdeményezése, amely manapság már 17 különféle területen várja a sebezhetőségi információkat. Egyebek mellett az Azure, az Edge, a Microsoft 365, a Windows, valamint az Xbox kapcsán is. A legnagyobb összegű díj jelenleg 250 ezer dollár. Ezt az kaphatja meg, aki a Hyper-V esetében kritikus veszélyességű biztonsági hibát tár fel, és jelez a Microsoftnak.
 
A vállalat a hibavadász programja kacsán kifejtette, hogy eddig összesen 63 millió dollárt (ebből 60 milliót az utóbbi öt évben) fizetett ki a sebezhetőségek felfedezői számára. Több mint 70 országból érkeztek már bejelentések egyebek mellett profi biztonsági kutatóktól, etikus hackerektől, kutatóktól, tudósoktól és diákoktól is.
 
A legtöbb hibavadász programhoz hasonlóan, a Microsoft kezdeményezéséről is elmondható, hogy többszörösen beváltotta a hozzá fűzött reményeket, amivel nemcsak a Microsoft és a hibák feltárói jártak jól, hanem a felhasználók is. Így ugyanis lerövidült a hibák detektálásának és javításának időszükséglete, ami biztonságosabb rendszereket eredményezett. Ugyanakkor korántsem szabad hátradőlni, hiszen egy véget nem érő küzdelemről beszélünk, aminek során mindig egy lépéssel a kiberbűnözők előtt kell(ene) járni.
 
  1. 3

    Az IBM Db2 egy újabb biztonsági javítással bővült.

  2. 4

    A Docker fejlesztői egy több éve létező biztonsági rést foltoztak be.

  3. 3

    A Trend Micro VPN Proxy One Pro egy biztonsági hiba miatt kapott frissítést.

  4. 3

    Négy biztonsági hiba látott napvilágot az ISC BIND kapcsán.

  5. 4

    Több mint egy tucat biztonsági javítással érkezett meg a legújabb Chrome verzió.

  6. 3

    A Zyxel számos vezeték nélküli hozzáférési ponthoz adott ki biztonsági frissítést.

  7. 3

    A Juniper több hibát javított a Junos OS-ben.

  8. 3

    A Vtiger CRM két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.

  9. 3

    Az IBM WebSphere Application Serverhez egy biztonsági frissítés vált letölthetővé.

  10. 4

    A SolarWinds kritikus sebezhetőségeket is orvosolt az ARM esetében.

Partnerhírek
​A kék halál képernyőn túl

A hibás CrowdStrike-frissítés okozta széleskörű informatikai leállások előtérbe helyezték a szoftverfrissítések kérdését. Frissítsünk vagy inkább ne?

Mesterséges intelligencia és deepfake a támadásokban

Az ESET legújabb Threat Report jelentése átfogó képet ad az ESET szakértői csapata által 2023 decemberétől 2024 májusáig megfigyelt fenyegetettségi trendekről.

hirdetés
Közösség