Milliókat költ a Microsoft a hibák kigyomlálására

​A Microsoft a hibavadász programjának keretében eddig több mint 60 millió dollárral jutalmazta a sebezhetőségek feltáróit.
 

A Microsoft 2013-ban indította útjára az első hibavadász programját azzal a céllal, hogy a Windows 8.1-et, valamint az (akkor még tesztverzió formájában elérhető) Internet Explorer 11 webböngészőt külső szakértők segítségével tudja biztonságosabbá tenni. Talán maga a vállalat sem gondolta, hogy néhány év múlva mekkora sikere lesz a kezdeményezésének.
 
A hibavadászat eleinte meglehetősen lassan kezdett beindulni. Az első években kevesebb mint 100 hibabejelentést kapott a cég, és néhány tucat szakember vett részt a programban. Aztán amikor egyre több vállalat, egyre nagyobb jutalmakkal próbálta rávenni a nagyérdeműt arra, hogy sérülékenységek után kutakodjon, és azokról etikus módon, szigorúan szabályozott módon adjon tájékoztatást, akkor a hibavadászat hirtelen nagy lendületet vett. Mi sem bizonyítja mindezt jobban, mint a Microsoft kezdeményezése, amely manapság már 17 különféle területen várja a sebezhetőségi információkat. Egyebek mellett az Azure, az Edge, a Microsoft 365, a Windows, valamint az Xbox kapcsán is. A legnagyobb összegű díj jelenleg 250 ezer dollár. Ezt az kaphatja meg, aki a Hyper-V esetében kritikus veszélyességű biztonsági hibát tár fel, és jelez a Microsoftnak.
 
A vállalat a hibavadász programja kacsán kifejtette, hogy eddig összesen 63 millió dollárt (ebből 60 milliót az utóbbi öt évben) fizetett ki a sebezhetőségek felfedezői számára. Több mint 70 országból érkeztek már bejelentések egyebek mellett profi biztonsági kutatóktól, etikus hackerektől, kutatóktól, tudósoktól és diákoktól is.
 

 
 
Olvassa tovább
Prémium előfizetéssel!
 
  1. 3

    Kritikus biztonsági hibáról számolt be a Cisco az IOS XE kapcsán.

  2. 3

    A SonicWall fontos biztonsági frissítéseket adott ki az egyik VPN-megoldásához.

  3. 3

    Az IBM Db2 két biztonsági hibajavítást kapott.

  4. 4

    A Commvault egy biztonsági frissítést adott ki.

  5. 4

    Több tucat biztonsági javítás vált elérhetővé az Androidhoz.

  6. 3

    Az OpenBSD egy biztonsági hibajavítással bővült.

  7. 4

    A QRadar kapcsán 14 biztonsági hibáról számolt be az IBM.

  8. 4

    A Firefox 13 biztonsági réstől vált meg a legújabb verzióinak köszönhetően.

  9. 4

    A Thunderbird alkalmazás fontos hibajavításokkal bővült.

  10. 3

    A LibreOffice egy biztonsági hibajavítással gyarapodott.

Partnerhírek
​Az ESET kutatói vizsgálták a RansomHub csoportot

Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.

Támadást hajtott végre a Kínához köthető FamousSparrow csoport

Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.

hirdetés
Közösség