Milliókat fizet a Google a hibavadászoknak
Továbbra is igen jelentős összegeket fizet a Google azon hibavadászoknak, akik korábban nem ismert sérülékenységeket tárnak fel.
A Google közzétette a hibavadász programjaival kapcsolatos összefoglaló, pénzügyi jelentését. Ebből kiderült, hogy a vállalat 2023-ban összesen 10 millió dollár díjazásban részesítette azokat, akik különféle sebezhetőségeket tártak fel a különféle termékeiben, szolgáltatásaiban. Ez az összeg ugyan elmarad a 2022-es 12 milliós értéktől, de még így is nagyon jelentős.
A Google tavaly 632 kutatót részesített díjazásban, akik összesen 68 országból jeleztek biztonsági problémákat. A legsúlyosabb sebezhetőségért a vállalat 113.337 dollárt fizetett.
A legtöbb kifizetés az Android operációs rendszerben feltárt sérülékenységek után járt. Ilyen szempontból a Google 3,4 millió dollárt költött arra, hogy az operációs rendszerében meglévő biztonsági résekről első kézből kapjon információkat, és minél előbb el tudja készíteni a megfelelő patch-eket. Az Android után a legtöbb hibabejelentés a Chrome webböngészőhöz érkezett összességében 2,1 millió dollár "értékben". A hibavadászok segítségével a böngészőt 359 biztonsági hibától sikerült megszabadítani a tavalyi év során.
Prémium előfizetéssel!
-
A Git fontos biztonsági hibajavításokat kapott.
-
Az Apache HTTP Server jelentős biztonsági frissítést kapott.
-
A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.
-
A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.
-
Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.
-
Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.
-
Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.
-
15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
-
A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat