Mielőbbi frissítést kér a SonicWall
A SonicWall minden érintett üzemeltetőt a SonicOS frissítésére kért, mivel abban súlyos biztonsági hibákra derült fény.
Ahogy arról korábban a Biztonságportál Prémiumon már beszámoltunk, a SonicWall SonicOS kapcsán több sérülékenység is napvilágot látott. Ezek közül a gyártó a CVE-2024-53704 azonosítóval ellátott sebezhetőséget külön kiemelte, sőt az ügyfelei számára e-mailes biztonsági figyelmeztetést küldött, amelyben a patch-ek minél előbbi telepítésére buzdít.
Nem véletlen a gyártó figyelemfelhívása, ugyanis a szóban forgó biztonsági hiba a tízes veszélyességi skálán 8,2-es értéket kapott, azaz jelentős kockázatot jelent az érintett hálózatbiztonsági eszközökre nézve. A Sonicwall közleménye szerint a sebezhetőség azokban az esetekben jelent veszélyt, ha engedélyezett az SSL VPN szolgáltatás vagy az SSH-alapú menedzsment. Ekkor ugyanis védelmi mechanizmusok (authentikációs folyamatok) válhatnak megkerülhetővé, amik további károkozásokhoz járulhatnak hozzá.
Megjegyzendő, hogy a gyártó a fent kiemelt sebezhetőség mellett további biztonsági rendellenességekről is beszámolt, amelyek között közepes és magas veszélyességű hibák egyaránt megtalálhatók.
Prémium előfizetéssel!
-
A LibreOffice egy biztonsági hibajavítással gyarapodott.
-
A Python egy közepes veszélyességű hibát tartalmaz.
-
A GitLab fejlesztői újabb biztonsági frissítést adtak ki.
-
Az Avast víruskeresőjében egy biztonsági hiba található.
-
A SonicOS SSLVPN kapcsán egy biztonsági hibát kell megszüntetni.
-
A Zyxel az USG FLEX H szériás eszközeihez biztonsági frissítéseket adott ki.
-
A Schneider Electric a Sage sorozatú megoldásaihoz biztonsági javításokat adott ki.
-
A XWiki legutóbb feltárt sérülékenysége adatszivárogtatást segíthet elő.
-
16 biztonsági hibajavítás érkezett a Moodle-hoz.
-
A Zulip Server egy biztonsági hibát tartalmaz.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat