Microsoft: kiegészült a macOS és a Linux védelme

​A Microsoft a macOS és a Linux operációs rendszerek esetében is kibővítette Defender védelmi technológiájának képességeit.
 

A Microsoft Defender for Endpoint védelmi technológia 2019 májusában vált elérhetővé a macOS alapú számítógépekhez, majd 2020 júniusában a Linuxhoz is megjelent. Azóta a fejlesztők e platformok esetében is folyamatosan fejlesztik a védelmi képességeket. A vállalat szerint erre azért is szükség van, mert így biztosítható, hogy az üzemeltetők, biztonsági szakemberek (SecOps csapatok) platformfüggetlen módon legyenek képesek elvégezni a védelmi feladatokat, és a teljes infrastruktúrára meglegyen a rálátásuk.
 
A Defender technológia egyik fontos összetevéjét a Live Response funkció adja, amely eddig leginkább csak Windows-os környezetekben volt elérhető. Ennek révén a szakemberek azonnali beavatkozásokat tehetnek egy-egy biztonsági esemény, incidens bekövetkeztekor, valamint elősegíthetik a támadások kivizsgálását. A problémás rendszer esetében például távolról lekérdezhetik a folyamatlistát, fájlműveleteket végezhetnek, kezelhetik a szolgáltatásokat és a regisztrációs adatbázist, scripteket futtathatnak stb. Mindezek mellett izolálhatóvá válhatnak a kockázatos rendszerek, és blokkolhatók az éppen folyamatban lévő támadások.
 
A Live Response képességei immár a macOS és a Linux kompatibilis végpontvédelem esetében is bevethetők. E két operációs rendszer esetében is számos funkcionális lehetőség adott ahhoz, hogy incidens esetén gyors beavatkozásokat lehessen tenni. Így például elérhető a távoli scriptfuttatás és a távoli víruskeresés is.
 
A Microsoft külön kiemelte a Live Response incidensek kivizsgálásában betöltött szerepét. A cég szerint mélyszintű elemzésekre van lehetőség immár macOS és Linux alatt is, miközben szükség esetén azonnali beavatkozások tehetők. 
 
  1. 3

    A FreeRDP-hez öt patch vált elérhetővé.

  2. 4

    A Dell biztonsági frissítést adott ki a Custom VMware ESXi-hez.

  3. 4

    A Google kritikus veszélyességű sebezhetőségeket orvosolt a Chrome webböngésző kapcsán.

  4. 3

    Az IBM QRadar SIEM-hez egy biztonsági javítás érkezett.

  5. 3

    A Fortinet FortiNAC-F kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.

  6. 4

    A Firefox legújabb kiadása számos sebezhetőséget orvosolt.

  7. 4

    A CrushFTP fejlesztői egy biztonsági rést foltoztak be.

  8. 4

    A GNU C Library kapcsán egy veszélyes biztonsági résre derült fény.

  9. 4

    A Microsoft Edge legújabb verziója számos sebezhetőséget szüntet meg.

  10. 4

    Kritikus fontosságú hibajavítás vált elérhetővé a ChromeOS-hez.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség