Miben kell fejlődnünk az online biztonság terén?

A magyar felhasználók egyre tudatosabbak az online biztonság terén, de azért még bőven akad tennivaló.
 

A Sophos megbízásából készített regionális felmérés szerint a megkérdezett magyar internetezők 77 százaléka az erős jelszavak használatát említette akkor, amikor arról kérdezték őket, hogy milyen online védelmi technikákat alkalmaznak. Emellett 58 százalékuk jelezte, hogy antivírus szoftvert is használ, illetve 32 százalékuk kerüli a nyilvános WiFi hálózatok használatát. 
 

"Az erős jelszavak széles körű használata pozitív jel, de tekintettel a jelszóerősség szubjektív természetére, érdemes emlékeztetni a felhasználókat arra, hogy a biztonságos jelszavaknak legalább 12 karakterből kell állniuk, beleértve a nagy- és kisbetűket, számokat és speciális szimbólumokat. Ugyanakkor elgondolkodtató, hogy a magyar válaszadók kevesebb mint fele használ többtényezős hitelesítést. Pedig ez a módszer jelentősen növeli az online biztonságot, és megnehezíti a kiberbűnözők számára a felhasználói erőforrások elérését"

- nyilatkozta Chester Wisniewski, a Sophos technológiai igazgatója.
 
A magyar internetezők leggyakrabban a hagyományos médiából, például rádióból, televízióból vagy híroldalakról szereznek tudomást az online fenyegetésekről. A válaszadók több mint fele figyel az intézmények, például a bankok által közzétett figyelmeztetésekre, míg 47 százalékuk a közösségi médiában keres információkat.
 
Sajnálatos, hogy a magyar munkavállalóknak mindössze a 25 százaléka részesül kiberbiztonsági képzésben a munkahelyén.
 

"Az alkalmazottak oktatása a digitális fenyegetésekről minden szervezet biztonsági stratégiájának sarokköve, különösen azok számára, akik online tárolják az adataikat. Mind a magáncégeknek, mind az állami intézményeknek nagyobb hangsúlyt kell fektetniük erre a területre"

- tette hozzá az igazgató.
 
Elsődleges a számítógépek, okostelefonok védelme
 
A magyar internetezők elsősorban a számítógépeiket (79%) és az okostelefonjaikat (72%) védik. Ugyanakkor sokkal kevesebb figyelmet fordítanak a táblagépekre és más internetkapcsolattal rendelkező eszközökre, mint például az okos TV-kre, illetve a játékkonzolokra. A televíziók, a set-top boxok vagy az egyéb okoseszközök is kapuként szolgálhatnak a kiberbűnözők számára. Ezért az összes internet eléréssel rendelkező eszköz védelme, valamint rendszeres frissítése nagyon fontos lenne a biztonság szempontjából.
 
  1. 4

    A Google Chrome három biztonsági hibától vált meg a legújabb verziójának köszönhetően.

  2. 4

    A Mozilla egy tucat biztonsági frissítéssel látta el Firefox webböngészőt.

  3. 4

    A Mozilla legújabb verziója egy tucat biztonsági hibát javít.

  4. 3

    A Kerberos esetében egy közepes veszélyességű biztonsági hibára derült fény.

  5. 4

    A Google 48 biztonsági rést foltozott be az Androidon.

  6. 3

    A Samsung két biztonsági hibáról számolt be az Exynos kapcsán.

  7. 4

    A NETGEAR fontos frissítéseket adott ki egyes routereihez és WiFi-eszközeihez.

  8. 3

    A VMware Aria Operations több biztonsági hibajavítást kapott.

  9. 3

    A Google biztonsági frissítést adott ki a Go-hoz.

  10. 4

    A Zyxel CPE szériás eszközökben két súlyos sebezhetőség található.

Partnerhírek
​Veszélyes hirdetések rejtőzhetnek a keresési eredményekben

Annak ellenére, hogy egyre többen használnak hirdetésblokkolókat és kifinomult biztonsági szoftvereket, a hirdetéseken keresztül terjedő rosszindulatú szoftverek még mindig nagy problémát jelentenek.

​Ki vigyáz az adataidra, ha te nem?

Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük?

hirdetés
Közösség