Megmenthetők a DarkSide vírus által tönkretett fájlok
Elérhetővé vált egy olyan ingyenes szoftver, amelynek segítségével a DarkSide nevű zsarolóvírus által tönkretett fájlokat lehet helyreállítani.
A DarkSide az elmúlt félévben nagyon sok kár okozott világszerte azáltal, hogy a fertőzött számítógépeken különféle állományokat titkosított, azaz tett használhatatlanná. A többi zsaroló programhoz hasonlóan ez a szerzemény is váltságdíjat követelt a helyreállításhoz szükséges kulcsokért cserébe. Általában 200 ezer dollár volt a váltságdíj, de volt olyan eset, amikor ez az összeg 2 millió dollárra rúgott. A kiberbűnözők több esetben célzott támadásokban használták fel a DarkSide funkcióit, így azt is tudták, hogy mekkora összegű követeléssel állhatnak elő. A károkozó a legtöbb fertőzést tavaly októberben, illetve decemberben okozta.
A Bitdefender fejlesztőinek sikerült egy olyan megoldást kidolgozniuk, amelynek segítségével a DarkSide által tönkretett fájlok helyreállíthatóvá válhatnak. Ehhez egy egyszerűen kezelhető, ingyenes programot is elérhetővé tettek, amelynek segítségével egy-egy könyvtárban vagy akár egy teljese rendszeren dekódolhatóvá válhatnak a kompromittált fájlok.
Sajnos ez esetben is igaz, hogy nem garantált a siker, és az sem, hogy a DarkSide mindegyik variánsa esetében működik a helyreállítási módszer. Ezért a biztonsági cég is a megelőzésre, valamint a rendszeres biztonsági mentésekre búzdít mindenkit.
-
11 biztonsági javítás érkezett a Thunderbird alkalmazáshoz.
-
A Citrix XenServerhez egy biztonsági frissítés vált elérhetővé.
-
A Microsoft Edge két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
-
A WordPress kompatibilis Forminator bővítmény súlyos biztonsági hibát tartalmaz.
-
A Graylog esetében egy biztonsági hiba megszüntetésére nyílt lehetőség.
-
A Tenable Nessus három biztonsági frissítést kapott.
-
Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.
-
A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.
-
A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.
-
A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat