Megcsappant a netes zsarolók bevétele

​A zsarolóvírusokat terjesztő kiberbűnözők bevétele az elmúlt évben jelentősen csökkent, mivel egyre több áldozat tagadja meg a váltságdíjak kifizetését.
 

A Chainalysis egy érdekes kutatást végzett a zsarolóvírusokkal kapcsolatban. Ennek során arra a megállapításra jutott, hogy tavaly a ransomware programokat terjesztő csalók bevétele legalább 40 százalékkal csökkent a megelőző évhez képest. Ez a számok nyelvére lefordítva azt jelenti, hogy míg 2021-ben legalább 765 millió dollárt kerestek a nemkívánatos ténykedésükkel, addig tavaly ez az összeg 456 millió dollárra apadt. Ez persze így is óriási összeg, és komoly károkozásokra utal. Ráadásul minden bizonnyal csak egy kisebb szeletét fedi le a támadásoknak, hiszen rengeteg olyan incidens lehet, amelyekről a biztonsági cégek, kutatók, hatóságok nem szereznek tudomást.
 
A zsarolók bevételeinek csökkenése nem annak tudható be, hogy kevesebb ilyen jellegű támadás történt tavaly, hanem sokkal inkább annak, hogy mind többen döntenek úgy, hogy nem fizetnek a csalóknak. Ezt támasztja alá a Coveware cég felmérése is, amely szerint míg 2019-ben az áldozatok 76 százaléka teljesítette az elkövetők követeléseit, addig ez az arány tavaly már "csak" 41 százalék volt.

 
 
Olvassa tovább
Prémium előfizetéssel!
 
  1. 4

    A Git fontos biztonsági hibajavításokat kapott.

  2. 4

    Az Apache HTTP Server jelentős biztonsági frissítést kapott.

  3. 3

    A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.

  4. 3

    A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.

  5. 4

    Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.

  6. 4

    Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.

  7. 4

    Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.

  8. 4

    15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.

  9. 4

    Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.

  10. 4

    A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.

Partnerhírek
Hogyan védhetjük meg a gyerekeket a kibertérben?

A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.

​A csaló telefonhívásokon és a nem létező gázszámlákon túl

Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.

hirdetés
Közösség