Megcsappant a netes zsarolók bevétele

​A zsarolóvírusokat terjesztő kiberbűnözők bevétele az elmúlt évben jelentősen csökkent, mivel egyre több áldozat tagadja meg a váltságdíjak kifizetését.
 

A Chainalysis egy érdekes kutatást végzett a zsarolóvírusokkal kapcsolatban. Ennek során arra a megállapításra jutott, hogy tavaly a ransomware programokat terjesztő csalók bevétele legalább 40 százalékkal csökkent a megelőző évhez képest. Ez a számok nyelvére lefordítva azt jelenti, hogy míg 2021-ben legalább 765 millió dollárt kerestek a nemkívánatos ténykedésükkel, addig tavaly ez az összeg 456 millió dollárra apadt. Ez persze így is óriási összeg, és komoly károkozásokra utal. Ráadásul minden bizonnyal csak egy kisebb szeletét fedi le a támadásoknak, hiszen rengeteg olyan incidens lehet, amelyekről a biztonsági cégek, kutatók, hatóságok nem szereznek tudomást.
 
A zsarolók bevételeinek csökkenése nem annak tudható be, hogy kevesebb ilyen jellegű támadás történt tavaly, hanem sokkal inkább annak, hogy mind többen döntenek úgy, hogy nem fizetnek a csalóknak. Ezt támasztja alá a Coveware cég felmérése is, amely szerint míg 2019-ben az áldozatok 76 százaléka teljesítette az elkövetők követeléseit, addig ez az arány tavaly már "csak" 41 százalék volt.

 
  a
 
  1. 3

    Az IBM Db2 egy újabb biztonsági javítással bővült.

  2. 4

    A Docker fejlesztői egy több éve létező biztonsági rést foltoztak be.

  3. 3

    A Trend Micro VPN Proxy One Pro egy biztonsági hiba miatt kapott frissítést.

  4. 3

    Négy biztonsági hiba látott napvilágot az ISC BIND kapcsán.

  5. 4

    Több mint egy tucat biztonsági javítással érkezett meg a legújabb Chrome verzió.

  6. 3

    A Zyxel számos vezeték nélküli hozzáférési ponthoz adott ki biztonsági frissítést.

  7. 3

    A Juniper több hibát javított a Junos OS-ben.

  8. 3

    A Vtiger CRM két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.

  9. 3

    Az IBM WebSphere Application Serverhez egy biztonsági frissítés vált letölthetővé.

  10. 4

    A SolarWinds kritikus sebezhetőségeket is orvosolt az ARM esetében.

Partnerhírek
​A kék halál képernyőn túl

A hibás CrowdStrike-frissítés okozta széleskörű informatikai leállások előtérbe helyezték a szoftverfrissítések kérdését. Frissítsünk vagy inkább ne?

Mesterséges intelligencia és deepfake a támadásokban

Az ESET legújabb Threat Report jelentése átfogó képet ad az ESET szakértői csapata által 2023 decemberétől 2024 májusáig megfigyelt fenyegetettségi trendekről.

hirdetés
Közösség