Március óta ostromolják a Windows egyik hibáját
A Microsoft a héten egy olyan Windows-os sebezhetőségről számolt be, amelyről kiderült, hogy már márciusban is szerepet kapott kibertámadásokban.
A Microsoft az augusztusi hibajavító kedden több tucat sérülékenységet szüntetett meg a Windows-ban. A cég által publikált közleményekben egy olyan sérülékenység is feltűnt, amely a CVE-2024-38213 azonosítóval rendelkezik, és a Windows SmartScreen védelem megkerülésére ad lehetőséget. Ezáltal további károkozásokhoz, kártékony programokkal történő visszaélésekhez vezethet.
A Windows 8 operációs rendszerben debütált Windows SmartScreen egyik feladata, hogy csökkentse az internetről, illetve a hálózatból letöltött fájlok által jelentett kockázatokat. A "kívülről" érkező fájlokat úgynevezett MotW (Mark of the Web) címkével látja el, és ennek alapján figyelmeztetheti a felhasználót a veszélyekre (vagy például az Office alkalmazások szigorúbb makrófuttatási feltételeket szabhatnak meg).
A Windows SmartScreen védelem megkerülésére lehetőséget adó sebezhetőség speciálisan szerkesztett fájlokkal válhat kihasználhatóvá akár távolról is, előzetes hitelesítés nélkül. A támadónak ugyanakkor azt el kell érnie, hogy a felhasználó megnyisson egy ilyen ártalmas fájlt, vagyis a támadások kivitelezéséhez felhasználói interakcióra is szükség van.
Prémium előfizetéssel!
-
A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.
-
A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.
-
Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.
-
Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.
-
Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.
-
15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
-
A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.
-
Egy tucat biztonsági frissítés vált letölthetővé az Office szoftvercsomaghoz.
-
A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az SQL Serveren.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat