Már az SMS-es hitelesítés sem jelent akadályt a TrickBot trójainak
A banki adatok lopására specializálódott TrickBot trójai egy kártékony társra talált. Közös erővel már az egyszer használatos kódokat is képesek bezsebelni.
A kétfaktoros azonosításnak nagyon komoly jelentősége van a banki és egyéb alkalmazások, online szolgáltatások biztonságának megteremtésében. Tavaly a Microsoft úgy nyilatkozott, hogy a többfaktoros hitelesítés segítségével a fiókokat érő támadások legalább 99 százaléka kivédhető. Ráadásul a csalók sokkal inkább azokat a profilokat veszik célba, amelyeket csak egy szimpla jelszó véd, hiszen ezekkel könnyebben boldogulnak.
Azonban a 2016 óta terjedő TrickBot trójai készítői sajnos nem törődtek bele abba, hogy a bejelentkezések, illetve a tranzakciók biztonságának megerősítésével egyre kevesebb tér van előttük. Ezért úgy döntöttek, hogy a szerzeményüket egy kártékony mobil alkalmazással egészítik ki, amely okostelefonokról képes hitelesítésekhez, illetve banki tranzakciókhoz használatos kódokat megkaparintani.
A TrickMo névre keresztelt károkozó az androidos készülékeket képes megfertőzni, és eddig egy „Avast Security Control”, illetve egy „Deutsche Bank Security Control” nevű szoftver formájában vált kimutathatóvá. (Nyilván a problémás appok neve bármikor változhat.)
Prémium előfizetéssel!
-
A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.
-
A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.
-
Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.
-
Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.
-
Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.
-
15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
-
A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.
-
Egy tucat biztonsági frissítés vált letölthetővé az Office szoftvercsomaghoz.
-
A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az SQL Serveren.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat