Már ajándékcsomagot is küldenek a netes csalók

A kriptopénz után törtető kiberbűnözők egy újabb módszert vetettek be. Már hardvereszközöket is postáznak, csak hogy elérjék a céljukat.
 

A kriptopénzzel rendelkező felhasználók körében világszerte meglehetősen széles körben használatosak a Ledger hardveres pénztárcái. A vállalat azonban 2020 nyarán arról számolt be, hogy illetéktelen személyek fértek hozzá az e-kereskedelmi platformjához, valamint a marketing adatbázisához, és onnan adatokat loptak. 2020 decemberében pedig az egyik alvilági fórumon 270 ezer Ledger-ügyfél adata jelent meg, köztük nevek, lakcímek, e-mail címek és telefonszámok is. Mindez oda vezetett, hogy egyre több olyan adathalász e-mail került a Ledger eszközök tulajdonosainak postafiókjába, amik megtévesztő módon ártalmas programok vagy frissítések letöltésére buzdítottak.
 
Egy idő után elkezdtek lecsengeni ezek a phishing kampányok, azonban most egy újabb módszert kezdtek alkalmazni a csalók, így a történet még korántsem ért véget. Mike Grover biztonsági kutatóhoz ugyanis egy olyan postai csomag került, amely egy igen érdekes eszközt tartalmazott. Első ránézésre úgy tűnhetett, mintha azt a Ledger küldte volna. A csomagban megtalálható volt egy hardveres pénztárca, egy leírás és egy hivatalosnak látszó levél is. Ebben a levélben az állt, hogy a címzett adatai 2020-ban kiszivárogtak, ezért a cég egy új, korábbinál biztonságosabb eszközre cseréli a meglévőt, amivel garantálható, hogy a jövőben nem fordul elő hasonló eset.
 
Az első gyanús jel az lehetett a küldemény kapcsán, hogy a benne lévő levél rossz angolsággal született, és a hardveres eszköz doboza kissé megtépázott volt. Amikor azonban a dobozból kivételre került az eszköz, akkor az első látásra egy valódi Ledger Nano X-nek tűnt. A szakember viszont résen volt, és a használat előtt alaposabban szemügyre vette a gyanús küldeményt. Az eszköz szétbontása után kiderült, hogy azt manipulálták, és tulajdonképpen egy hagyományos pendrive-vá alakították át.


Egy eredeti Ledger eszköz


A csalók által küldött, manipulált eszköz
 
Amikor Grover a számítógéphez csatlakoztatta a küldeményt, akkor egy cserélhető meghajtó jelent meg a Windows-ban, rajta egy alkalmazással, amely arra kérte a felhasználót, hogy adja meg a Ledger helyreállításhoz szükséges bizalmas adatait. Ezek az információk azért fontosak, mert a felhasználásukkal hozzáférhetővé válhat a felhasználó valódi Ledger pénztárcájának tartalma. A szóban forgó alkalmazásnak csak egy célja volt: hogy ha a felhasználó megadja a helyreállító kulcsokat, akkor azokat továbbítsa a csalók számára.
 

 
 
Olvassa tovább
Prémium előfizetéssel!
 
  1. 4

    A Microsoft Edge két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.

  2. 4

    A WordPress kompatibilis Forminator bővítmény súlyos biztonsági hibát tartalmaz.

  3. 3

    A Graylog esetében egy biztonsági hiba megszüntetésére nyílt lehetőség.

  4. 4

    A Tenable Nessus három biztonsági frissítést kapott.

  5. 3

    Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.

  6. 5

    A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.

  7. 5

    A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.

  8. 3

    A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.

  9. 3

    A Trend Micro Password Manager kapcsán egy újabb biztonsági rendellenességre derült fény.

  10. 4

    A Brother nyomtatói és multifunkciós készülékei kapcsán 8 biztonsági hibára derült fény.

Partnerhírek
​A csaló telefonhívásokon és a nem létező gázszámlákon túl

Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.

​Az ESET kutatói vizsgálták a RansomHub csoportot

Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.

hirdetés
Közösség