Makay József lett az Év információbiztonsági újságírója
Az idén tizennegyedik alkalommal meghirdetett „Év információbiztonsági újságírója” címet Makay József etikus hacker és kiberbiztonsági újságíró kapta.
Az „Év információbiztonsági újságírója” erkölcsi elismeréssel kívánja az Egyesület azon újságírók teljesítményét értékelni, akik sokat tesznek az információvédelmi tudatosságért, a témában rendszeresen publikálnak, blogolnak, és felhívják a figyelmet a téma fontosságára.
Makay József, 2007-ben kezdte informatikai pályafutását, amikor elindította technológiai magazinját, az Androbitet, ami mellett egy telekommunikációs vállalat kutatási és fejlesztési részlegéhez is csatlakozott. Innen több évnyi fejlesztést és üzemeltetést követően egy IT biztonsági céghez igazolt át, ahol már kizárólag a kiberbiztonsággal foglalkozott, és szerzett gyakorlati tapasztalatokat auditori szerepben. Certified Ethical Hacker (CEH) minősítésével jelenleg a saját kiberbiztonsági vállalkozását, ezzel párhuzamosan pedig a Hunguard Kft. sérülékenységvizsgálati projektjeit koordinálja, amivel a bank-, a közmű- és a szolgáltatói szektor szereplőinek kiberbiztonsági auditjaiban vesz részt.
A Hétpecsét Egyesület fórumán Makay József „A szerencse nem elég a zsarolóvírusok ellen!” címmel tartott előadást. Prezentációjában elmondta, hogy az elmúlt 3-5 évben a zsarolóvírusok által okozott biztonsági incidensek száma minden más kibertámadási formánál gyorsabban növekedett. Tapasztalatai szerint magánszemélyek, kis- és nagyvállalatok esnek napról napra áldozatul, a trend mégsem változik, a prevenciós intézkedések pedig sokszor fel sem merülnek a potenciális célpontoknál.
-
11 biztonsági javítás érkezett a Thunderbird alkalmazáshoz.
-
A Citrix XenServerhez egy biztonsági frissítés vált elérhetővé.
-
A Microsoft Edge két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
-
A WordPress kompatibilis Forminator bővítmény súlyos biztonsági hibát tartalmaz.
-
A Graylog esetében egy biztonsági hiba megszüntetésére nyílt lehetőség.
-
A Tenable Nessus három biztonsági frissítést kapott.
-
Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.
-
A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.
-
A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.
-
A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat