Május 27-én startol a BSidesBUD 2021 kiberbiztonsági konferencia

​A BSidesBUD 2021 nemzetközi kiberbiztonsági konferencia ismét online kerül megrendezésre! (x)
 

A koronavírus okozta pandémiás helyzet és a továbbra is érvényben lévő korlátozások miatt a szervezők úgy döntöttek, hogy a tavalyi évhez hasonlóan a 2021-es BSides Budapest konferenciát is online formában fogják megrendezni május 27-én #BSidesBUDLive2021 néven.
 
A koncepció megálmodása során a BSidesBUD csapata arra törekedett, hogy egy újszerű megközelítésű, rendhagyó és izgalmas, a virtuális térben rejlő lehetőségeket maximálisan kihasználó eseményt szervezzenek.
 
A #BSidesBUDLive2021 online konferencián folyamatos live streamben érkezik majd minden előadás, melyek végén a közönségnek 5 percben lehetősége lesz kérdéseket feltenni az előadóknak egy előre meghatározott platformon. A nagy lélegzetvételű, átfogó workshopok szintén online lesznek "látogathatók" 30 fős csoportokban, melyekre a konferenciát megelőző két napban lehet majd regisztrálni. Az előadások között pedig a Hack & Lángos kiberbiztonsági podcast népszerű résztvevői szórakoztatják a közönséget hol az elhangzott előadások kivesézésével, hol pedig aktuális kiberbiztonsági kérdések megtárgyalásával.
 
A magyar IT-szakemberek mellett komoly nemzetközi felhozatal is várható, ugyanis lengyel, angol, német, brazil, ausztrál, román és izraeli előadók is tartanak majd előadásokat.
 
A BSidesBUD2021 konferencián szó lesz többek között a felhőszolgálatások biztonságáról, és arról, hogy ha bekövetkezik egy incidens ezeken a platformokon, akkor miként lehet hatékonyan elhárítani a támadásokat. Lesz előadás a gépi tanulásról (ML) és a mesterséges intelligencia (AI) használatáról is.
 
A konferencián bemutatásra kerül az Adobe Security csapata által fejlesztett One Stop Anomaly Shop keretrendszer, melynek segítségével nagyon gyorsan és egyszerűen építhető anomália (támadás) detektáló rendszer, de lesz előadás autó hackelésről és az IoT eszközök tömeges teszteléséről is. Mindezek mellett arról is lehet majd prezentációt megtekinteni, hogy hogyan lehet ingyenes eszközök használatával már fejlesztés közben biztonsági szempontok alapján tesztelni egy adott alkalmazást, csökkentve ezzel az esélyét annak, hogy sérülékeny kódot adunk ki a kezünkből.
 
Az eseményt a 18 éve működő, világszerte elismert Hacktivity IT-biztonsági konferencia csapata szervezi.
 
A BSidesBUD2021-ről bővebb információ az esemény hivatalos weboldalán érhető el, a jegyeket pedig ezen az oldalon lehet megvásárolni.
 
  1. 4

    Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.

  2. 4

    A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.

  3. 4

    Egy tucat biztonsági frissítés vált letölthetővé az Office szoftvercsomaghoz.

  4. 4

    A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az SQL Serveren.

  5. 4

    A Microsoft SharePoint Serverhez három hibajavítás vált elérhetővé.

  6. 4

    A Samsung két biztonsági résről adott tájékoztatást az Exynos kapcsán.

  7. 4

    A Kerberos egy biztonsági hiba miatt szorul frissítésre.

  8. 4

    A Postgresql JDBC Driverhez egy fontos biztonsági patch vált elérhetővé.

  9. 4

    A Cisco Unified Communications Manager kapcsán egy biztonsági rés látott napvilágot.

  10. 4

    11 biztonsági javítás érkezett a Thunderbird alkalmazáshoz.

Partnerhírek
Hogyan védhetjük meg a gyerekeket a kibertérben?

A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.

​A csaló telefonhívásokon és a nem létező gázszámlákon túl

Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.

hirdetés
Közösség