Május 27-én startol a BSidesBUD 2021 kiberbiztonsági konferencia

​A BSidesBUD 2021 nemzetközi kiberbiztonsági konferencia ismét online kerül megrendezésre! (x)
 

A koronavírus okozta pandémiás helyzet és a továbbra is érvényben lévő korlátozások miatt a szervezők úgy döntöttek, hogy a tavalyi évhez hasonlóan a 2021-es BSides Budapest konferenciát is online formában fogják megrendezni május 27-én #BSidesBUDLive2021 néven.
 
A koncepció megálmodása során a BSidesBUD csapata arra törekedett, hogy egy újszerű megközelítésű, rendhagyó és izgalmas, a virtuális térben rejlő lehetőségeket maximálisan kihasználó eseményt szervezzenek.
 
A #BSidesBUDLive2021 online konferencián folyamatos live streamben érkezik majd minden előadás, melyek végén a közönségnek 5 percben lehetősége lesz kérdéseket feltenni az előadóknak egy előre meghatározott platformon. A nagy lélegzetvételű, átfogó workshopok szintén online lesznek "látogathatók" 30 fős csoportokban, melyekre a konferenciát megelőző két napban lehet majd regisztrálni. Az előadások között pedig a Hack & Lángos kiberbiztonsági podcast népszerű résztvevői szórakoztatják a közönséget hol az elhangzott előadások kivesézésével, hol pedig aktuális kiberbiztonsági kérdések megtárgyalásával.
 
A magyar IT-szakemberek mellett komoly nemzetközi felhozatal is várható, ugyanis lengyel, angol, német, brazil, ausztrál, román és izraeli előadók is tartanak majd előadásokat.
 
A BSidesBUD2021 konferencián szó lesz többek között a felhőszolgálatások biztonságáról, és arról, hogy ha bekövetkezik egy incidens ezeken a platformokon, akkor miként lehet hatékonyan elhárítani a támadásokat. Lesz előadás a gépi tanulásról (ML) és a mesterséges intelligencia (AI) használatáról is.
 
A konferencián bemutatásra kerül az Adobe Security csapata által fejlesztett One Stop Anomaly Shop keretrendszer, melynek segítségével nagyon gyorsan és egyszerűen építhető anomália (támadás) detektáló rendszer, de lesz előadás autó hackelésről és az IoT eszközök tömeges teszteléséről is. Mindezek mellett arról is lehet majd prezentációt megtekinteni, hogy hogyan lehet ingyenes eszközök használatával már fejlesztés közben biztonsági szempontok alapján tesztelni egy adott alkalmazást, csökkentve ezzel az esélyét annak, hogy sérülékeny kódot adunk ki a kezünkből.
 
Az eseményt a 18 éve működő, világszerte elismert Hacktivity IT-biztonsági konferencia csapata szervezi.
 
A BSidesBUD2021-ről bővebb információ az esemény hivatalos weboldalán érhető el, a jegyeket pedig ezen az oldalon lehet megvásárolni.
 
  1. 4

    A Firefox legújabb kiadása számos sebezhetőséget orvosolt.

  2. 4

    A CrushFTP fejlesztői egy biztonsági rést foltoztak be.

  3. 4

    A GNU C Library kapcsán egy veszélyes biztonsági résre derült fény.

  4. 4

    A Microsoft Edge legújabb verziója számos sebezhetőséget szüntet meg.

  5. 4

    Kritikus fontosságú hibajavítás vált elérhetővé a ChromeOS-hez.

  6. 3

    A ClamAV kapcsán egy közepes veszélyeségű sebezhetőségre derült fény.

  7. 3

    Az IBM két sebezhetőségről számolt be a WebSphere Application Server kapcsán.

  8. 3

    Az Oracle 71 hibajavítást adott ki az Oracle Linux operációs rendszerhez.

  9. 4

    Több mint egy tucat biztonsági javítással bővült a Google Chrome.

  10. 4

    Letölthető a VirtualBox legújabb kiadása benne 13 biztonsági javítással.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség