Magyarországon is elérhető a Gaia-X
Az Európai Unió adatvédelmi irányelveivel összhangban létrehozott, biztonságos adatmegosztást lehetővé tevő digitális ökoszisztémához, a Gaia-X-hez a SZTAKI révén Magyarország is csatlakozott.
A jól ismert, magánszemélyek és szervezetek körében egyaránt széles körben használt felhőszolgáltatások számtalan előnnyel rendelkeznek, de a valóban biztonságos adatcserét sok esetben nem tudják garantálni. Ezért a kiemelten titkos adatokkal dolgozó szervezetek számára nem jelenthetnek adattovábbítási alternatívát.
Gaia-X
Az úgynevezett Gaia-X ökoszisztéma az adatot megosztó és az adatot fogadó felek között titkosított kapcsolatot hoz létre. Az adatforgalom közvetlenül a két fél között zajlik adatcserét segítő tárolóeszközök közbeiktatása nélkül. Ezzel a megoldással nem áll fenn annak a veszélye, hogy a forgalmazott adatok a felhőszolgáltatóhoz vagy egy harmadik félhez jutnak.
A felhő alapú, 2020-ban életre hívott Gaia-X ökoszisztéma május elejétől hazánkban is elérhető, miután a számos felhőszolgáltatót összekapcsoló európai adatmegosztó platformhoz a SZTAKI április 27-én hivatalosan is csatlakozott, létrehozva a Gaia-X magyarországi kapcsolati pontját, az úgynevezett National Hub-ot. A Gaia-X a SZTAKI bekapcsolódásával 18 tagból álló hálózattá bővült Európában.
Prémium előfizetéssel!
-
A SonicOS SSLVPN kapcsán egy biztonsági hibát kell megszüntetni.
-
A Zyxel az USG FLEX H szériás eszközeihez biztonsági frissítéseket adott ki.
-
A Schneider Electric a Sage sorozatú megoldásaihoz biztonsági javításokat adott ki.
-
A XWiki legutóbb feltárt sérülékenysége adatszivárogtatást segíthet elő.
-
16 biztonsági hibajavítás érkezett a Moodle-hoz.
-
A Zulip Server egy biztonsági hibát tartalmaz.
-
A HAProxy kapcsán egy biztonsági rés került napvilágra.
-
A Java hat biztonsági hibajavítást kapott.
-
Az Oracle 43 biztonsági rést foltozott be a MySQL Serveren.
-
Az Oracle három olyan hibáról számolt be, amelyek a VirtualBoxot érintik.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat