Linuxos gépeken tűnt fel a Bifrost trójai

​A Bifrost kártékony programnak egy eddigieknél nehezebben detektálható variánsa kezdett terjedni linuxos rendszereken.
 

A körülbelül két évtizedes múlttal rendelkező Bitfrost kártékony program ez egyik legrégebbi, még ma is aktív RAT (Remote Access Trojan) trójai. Az évek során rengeteget változott, de mindvégig adatlopási célokkal terjedt. A készítői jelenleg is "ápolják" a szerzeményüket, aminek révén az egyre nehezebben detektálható, és egyre több platformon üti fel a fejét. A legújabb, Linux kompatibilis kiadása egy újabb hullámot indított el a kártevő terjedését illetően. Erre ezúttal a Palo Alto Networks Unit 42 biztonsági szakértői figyeltek fel.
 
A Bitfrost legújabb variánsának elemzése során kiderült, hogy az több trükköt is bevet annak érdekében, hogy a jelenléte minél kisebb feltűnést keltsen. Ennek részeként a VMware ismertségével él vissza, és megtévesztő célzattal különféle "vmfare" kifejezést tartalmazó domain neveket használ az adatkommunikációja során.
 
Az ártalmas program továbbra is adatszivárogtatásban vesz részt. Összegyűjti egyebek mellett a hosztnévre, IP-címekre, folyamatokra vonatkozó rendszerinformációkat, amelyeket RC4 kódolással titkosít, majd az így keletkező állományt feltölti a vezérlőszerverére.
 
A Bitfrost további fontos újdonsága, hogy már ARM-alapú rendszerek megfertőzésére is alkalmas, ami azt jelenti, hogy a korábbiaknál szélesebb körben képes terjedni. Ez a változata ugyanazon funkcionalitással rendelkezik, mint az x86-os kiadása.
 
  1. 3

    Az IBM Db2 egy újabb biztonsági javítással bővült.

  2. 4

    A Docker fejlesztői egy több éve létező biztonsági rést foltoztak be.

  3. 3

    A Trend Micro VPN Proxy One Pro egy biztonsági hiba miatt kapott frissítést.

  4. 3

    Négy biztonsági hiba látott napvilágot az ISC BIND kapcsán.

  5. 4

    Több mint egy tucat biztonsági javítással érkezett meg a legújabb Chrome verzió.

  6. 3

    A Zyxel számos vezeték nélküli hozzáférési ponthoz adott ki biztonsági frissítést.

  7. 3

    A Juniper több hibát javított a Junos OS-ben.

  8. 3

    A Vtiger CRM két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.

  9. 3

    Az IBM WebSphere Application Serverhez egy biztonsági frissítés vált letölthetővé.

  10. 4

    A SolarWinds kritikus sebezhetőségeket is orvosolt az ARM esetében.

Partnerhírek
​A kék halál képernyőn túl

A hibás CrowdStrike-frissítés okozta széleskörű informatikai leállások előtérbe helyezték a szoftverfrissítések kérdését. Frissítsünk vagy inkább ne?

Mesterséges intelligencia és deepfake a támadásokban

Az ESET legújabb Threat Report jelentése átfogó képet ad az ESET szakértői csapata által 2023 decemberétől 2024 májusáig megfigyelt fenyegetettségi trendekről.

hirdetés
Közösség