Linuxon rejtőzik a Pumakit rootkit
A Pumakit rootkit Linuxot futtató rendszereken képes észrevétlenül lapulni, és különböző károkozásokat elősegíteni.Már több biztonsági cég is rávilágított arra, hogy az utóbbi időszakban egyre többször kerül a kiberbűnözők célkeresztjébe a Linux. Elsősorban a szerverek elleni támadások, illetve az azokhoz felhasználható eszközök számának növekedésében figyelhetők meg egyre aggasztóbb trendek. A kedvezőtlen fejlemények hátterében számos ok húzódik meg. Így például a Windows-os környezetek mind komplexebb végpontvédelme miatt egyes elkövetők a Linux felé kezdtek kacsintgatni. Emellett a csalók is pontosan tisztában vannak azzal, hogy a Linux nagyon gyakran szervereken teljesít szolgálatot, amelyek meghackelésével jelentős mennyiségű adathoz juthatnak, komolyabb károkat idézhetnek elő a rendelkezésre állás csökkentésével, miközben több erőforrást vonhatnak be további károkozásokba, mintha kliens PC-ket ostromolnának.
-
A GFI Archiver három biztonsági hibát tartalmaz.
-
Az SAP tíz új és három frissített biztonsági tájékoztatóban számolt be sebezhetőségekről.
-
Az Adobe kilenc biztonsági rést foltozott be InDesign alkalmazáson.
-
Az Adobe Experience Manager nem kevesebb mint 91 biztonsági frissítéssel bővült.
-
Az Adobe Photoshop egy kritikus veszélyességű hibától vált meg.
-
A decemberi hibajavító kedden számos biztonsági frissítést kapott a Windows.
-
A Microsoft SQL Serverhez több mint harminc biztonsági hibajavítás érkezett.
-
A Microsoft Office szoftvercsomaghoz összesen hat biztonsági hibajavítás vált elérhetővé.
-
Az Adobe hat sebezhetőséget javított a PDF-kezelő alkalmazásain.
-
A SonicWall fontos biztonsági frissítéseket adott ki az SMA100 SSL-VPN eszközéhez.
Az ESET HOME Security legújabb verziója új és továbbfejlesztett funkciókkal véd a személyazonosságlopás, az adathalászat és más fenyegetések ellen.
Az ESET Magyarországon is elérhetővé tette az ESET Servicest, amely többek között biztosítja a gyors, felügyelt EDR (XDR) szolgáltatást is.