Lendületbe jöttek a hamis ChatGPT appok
Több olyan kártékony alkalmazás bukkant fel, amelyek ChatGPT-alapú chatbotoknak álcázzák magukat, miközben a valóságban a felhasználók megkopasztása a céljuk.
A csalók mindig is felhasználták, illetve fel fogják használni a legújabb trendeket, technológiákat, hogy megtömjék a zsebeiket. Ez alól a sokat emlegetett ChatGPT sem jelent kivételt.
A mesterséges intelligencia és a chatbotok iránti érdeklődés vitathatatlanul minden eddiginél nagyobb, ezért a felhasználók az Apple App Store és a Google Play felületein egyre gyakrabban keresgélnek olyan appok után, amelyek valamilyen módon képesek kihasználni a ChatGPT adta lehetőségeket. Ezt pedig a csalók igyekeznek a saját javukra fordítani, és megtévesztő alkalmazásokkal próbálják rászedni a gyanútlan felhasználókat.
Az ilyen típusú, ártalmas alkalmazásokat a Sophos fleeceware gyűjtőnéven említi. Ezen appok ingyenes verziói közel nulla funkcionalitással rendelkeznek. A használatukat szinte teljesen ellehetetlenítő mennyiségű reklámmal megspékelten a gyanútlan felhasználókat arra sarkallják, hogy regisztráljanak egy emelt szintű szolgáltatásra, amely évente akár több száz dollárba is kerülhet.
Prémium előfizetéssel!
-
A Git fontos biztonsági hibajavításokat kapott.
-
Az Apache HTTP Server jelentős biztonsági frissítést kapott.
-
A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.
-
A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.
-
Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.
-
Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.
-
Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.
-
15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
-
A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat