Legyőzhetetlennek tűnik a Trickbot trójai
Továbbra is a Trickbot trójai vezeti a számítógépes vírusok toplistáját. Egyelőre nem sikerül megállítani a károkozó terjedését.
A Check Point Research (CPR) 2021 októberére vonatkozó biztonsági jelentése szerint a vírusok toplistájának élén nem történt változás szeptemberhez képest. Ez pedig egyben azt is jelenti, hogy a legtöbb fertőzést továbbra is a Trickbot trójai program okozza szerte a világon.
A Trickbot személyes, banki és pénzügyi adatok eltulajdonítására képes, de sok esetben zsarolóvírusok terjesztéséből is kiveszi a részét. Ezáltal többszörösen képes károkat okozni az áldozatául eső felhasználók, szervezetek számára. Az Emotet botnet januári megbénítása óta a Trickbot öt alkalommal került a leggyakoribb kártékony programok listájának élére. Ez idő alatt rendszeresen újabb modulokkal, funkciókkal gyarapodott.
A biztonsági cég a jelentésében külön kiemelte, hogy az elmúlt hónapban különösen sok problémát okoztak azok a támadások, amelyek az Apache HTTP Server októberben feltárt (CVE-2021-41773) sebezhetőségét használták ki. Ezért az érintett webkiszolgálók esetében nagyon fontos a frissítések elvégzése.
Prémium előfizetéssel!
-
Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.
-
A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.
-
A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.
-
A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.
-
A Trend Micro Password Manager kapcsán egy újabb biztonsági rendellenességre derült fény.
-
A Brother nyomtatói és multifunkciós készülékei kapcsán 8 biztonsági hibára derült fény.
-
A Google ezúttal három biztonsági rést foltozott be a Chrome böngészőn.
-
Több mint egy tucat biztonsági javítás érkezett a Firefox webböngészőhöz.
-
A Mautic legújabb kiadása öt biztonsági hibát szüntet meg.
-
A MongoDB egy biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat