LastPass: újabb csalások indultak, erre vigyázzon!
A LastPass figyelmeztetést adott ki online csalások miatt, miközben az elkövetők széles körű támadásba lendültek.
Az online világban gyakori az a csalási forma, amikor az elkövetők ismert cégek, bankok, szolgáltatók ügyfélszolgálati munkatársának adják ki magukat, és látszólag pénzügyek rendezésében vagy technikai problémák megoldásában igyekeznek segíteni. A valóságban azonban a céljuk, hogy hozzáférést szerezzenek a felhasználók bizalmas adataihoz, bankszámláihoz stb.
A legutóbbi csalássorozatra a LastPass hívta fel a figyelmet. A támadók ezúttal a jelszókezelő szolgáltatás Chrome webböngészőhöz letölthető bővítményét vették célba. A hivatalos Chrome Webáruházban elérhető LastPass kiegészítő alá olyan hozzászólásokat kezdtek posztolni, amelyekben megadnak egy telefonszámot arra az esetre, ha a felhasználónak technikai, számlázási vagy egyéb problémái merülnek fel a népszerű jelszókezelővel kapcsolatban.

Forrás: LastPass
Prémium előfizetéssel!
-
A WeeChat kapcsán három biztonsági hiba látott napvilágot.
-
Az Autodesk AutoCAD szoftverek három biztonsági javítást kaptak.
-
Az Apache Tomcat egy közepes veszélyességű hiba miatt kapott frissítést.
-
Az OpenVPN Server fejlesztői hat biztonsági résről adtak tájékoztatást.
-
A Samba féltucat sebezhetőségre kapott gyógymódot.
-
Jelentős mennyiségű biztonsági javítás vált elérhetővé a Node.js kapcsán.
-
A Broadcom fontos frissítést adott ki számos VMware megoldáshoz.
-
Az Apple 87 biztonsági rést foltozott be a mobil operációs rendszerein.
-
Az Apple 155 biztonsági hibát orvosolt a macOS Tahoe operációs rendszerben.
-
Az Apple watchOS legújabb verziója több tucat biztonsági hibát szüntet meg.
Hamis AI eszközökhöz kapcsolódó segítségnyújtó oldalak, QR-kódos csalások és egyre fejlettebb zsarolóvírusok - ezekre a veszélyekre figyelmeztet az ESET.
Egyre komolyabb, ám gyakran még láthatatlan kockázatot jelent a vállalatok számára az úgynevezett „shadow AI”, vagyis az alkalmazottak mesterséges intelligencia használata cégen belül.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat











