Közeleg a BSides Budapest konferencia

​Hatodik alkalommal kerül megrendezésre hazánkban a nemzetközileg elismert BSides IT-biztonsági konferencia 2022. május 26-án. (x)
 

Az idei BSides Budapest konferencia összesen 12 érdekes előadással és 4 nagyobb lélegzetvételű workshoppal várja az érdeklődőket egy teljes napon át. A magyar IT-szakemberek mellett érkeznek előadók Izraelből, Észtországból, Franciaországból, Lengyelországból, Ausztriából, Angliából és Németországból, de képviselteti magát a szegedi és a budapesti Hackerspace csapata, valamint a SecurITeam is. Így igazán színes, izgalmas program várható.
 
Szó lesz többek között DevSecOps-ról és GitHub Actions hackkelésről, Web3-ról, blockchain-ről, cross-chain-ről, IPv6 hackelésről és forgalom eltérítésről, bemutatásra kerül egy meglehetősen pimasz, Rust-ban megírt RAT (Remote Access Tool) is, mely Hidden VNC képességekkel is rendelkezik, de a jelenlévők azt is megtudhatják majd, hogy hogyan kell hatékonyan bug bounty-zni.
 
Ami a workshopokat illeti, az átfogó, 2 órás foglalkozások résztvevői elsajátíthatják például az IoT hackelés alapjait, de lesz alapozó Android alkalmazás hackelés és egy „mélyrepülés” is, amely megmutatja, hogy miképp lehet úgy kódot írni, hogy azt semelyik antivírus se ismerje fel.
 
A BSidesBUD2022 nem csak azokat az IT-szakembereket várja, akik szeretnének kapcsolatokat építeni, tapasztalatot cserélni hasonló érdeklődésű és szaktudású emberekkel, hanem azokat az IT-szakos hallgatókat is, akik érdeklődnek az kiberbiztonság iránt és belekóstolnának a témába, esetleg később ebben a szakmában kívánnak elhelyezkedni. A rendezvény remek lehetőség, hogy képbe kerüljünk az IT-biztonság legújabb trendjeivel és a workshopok révén mélyebben megismerkedjünk olyan témákkal, amelyekkel egyébként csak drága kurzusokon való részvétellel lenne lehetőségünk.
 
A szervezők fontosnak tartják a kiberbiztonsági szakma és a téma iránt érdeklődő közösség támogatását is, ezért létrehoztak egy úgynevezett Hackademy ösztöndíjprogramot, ami a Hacktivity konferenciák esetében már két éve nagy sikerrel működik. Ennek értelmében 2019-től kezdve minden évben több mint félmillió forint értékben belépőjegyeket ajánlanak fel a hazai felsőoktatási intézmények tehetséges hallgatói és előadói számára az éves BSidesBUD konferenciára. A jegyekhez az erre a célra létrehozott HACKADEMY partnerprogramhoz való csatlakozáson keresztül lehet hozzájutni. A program összesen 100 darab jegyet bocsájt a partnerek rendelkezésére (40 jegy az oktatók részére, 60 diákjegy). A HACKADEMY partnerprogramhoz bármely olyan magyar felsőoktatási intézmény csatlakozhat, amelynek van IT irányú képzése. Jelentkezni az info@bsidesbud.com e-mail címen lehet.
 
A 18 év alatti látogatók személyi igazolvány bemutatásával ingyen vehetnek részt a konferencián.
 
A BSidesBUD2022-ről bővebb információk a https://2022.bsidesbud.com weboldalon érhetők el.
 
  1. 3

    Az IBM QRadar SIEM-hez egy biztonsági javítás érkezett.

  2. 3

    A Fortinet FortiNAC-F kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.

  3. 4

    A Firefox legújabb kiadása számos sebezhetőséget orvosolt.

  4. 4

    A CrushFTP fejlesztői egy biztonsági rést foltoztak be.

  5. 4

    A GNU C Library kapcsán egy veszélyes biztonsági résre derült fény.

  6. 4

    A Microsoft Edge legújabb verziója számos sebezhetőséget szüntet meg.

  7. 4

    Kritikus fontosságú hibajavítás vált elérhetővé a ChromeOS-hez.

  8. 3

    A ClamAV kapcsán egy közepes veszélyeségű sebezhetőségre derült fény.

  9. 3

    Az IBM két sebezhetőségről számolt be a WebSphere Application Server kapcsán.

  10. 3

    Az Oracle 71 hibajavítást adott ki az Oracle Linux operációs rendszerhez.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség