Komoly károkat okoznak a játékos vírusterjesztők
Ismét egyre aktívabban támadják a kiberbűnözők a játékos kedvű felhasználókat, ezért a játékprogramokhoz letölthető kiegészítőkkel és frissítésekkel is nagyon óvatosan kell bánni.
A számítógépes játékokhoz kapcsolódó kibertámadások korántsem számítanak új keletű jelenségnek. Időről időre felütik a fejüket, hogy aztán a gyanútlan játékosok számítógépein károkozásokhoz járulhassanak hozzá. Az elmúlt napokban a Cisco Talos biztonsági kutatói mutattak ki mind több olyan támadást, amelyek kifejezetten játékprogramokat futtató felhasználókat céloztak.
A Cisco szerint a legtöbb károkozás játékszoftverekhez letölthető kiegészítőkön, modokon, frissítéseken keresztül következik be. Ezeket a vírusterjesztők minél több csatornán keresztül igyekeznek letölthetővé tenni, és gyakorta YouTube-on, valamint közösségi oldalakon közzétett videós bemutatókkal reklámozzák a fertőzött kiegészítőket. Természetesen ekkor azt is közlik, hogy honnan lehet letölteni a szükséges fájlokat.
A biztonsági szakértők szerint a vírusterjesztők kezét semmi nem köti abban, hogy a különféle játékkiegészítőket éppen milyen károkozókkal fertőzik meg. Az elmúlt időszakban azonban ebből a szempontból egyértelműen az XtremeRAT vagy más néven ExtRat nevű program vált a csalók kedvencévé. Az XtremeRAT alkalmas adatszivárogtatásra, dokumentumok eltulajdonítására, billentyűleütések naplózására, képernyőképek készítésére, a mikrofon és a webkamera bekapcsolására és az azokkal történő hang/videó rögzítésre. Emellett szükség esetén távoli parancssort biztosít az elkövetők számára. Vagyis összességében teljes mértékben kiszolgáltatottá tudja tenni a fertőzött számítógépeket.
Prémium előfizetéssel!
-
A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.
-
A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.
-
Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.
-
Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.
-
Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.
-
15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
-
A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.
-
Egy tucat biztonsági frissítés vált letölthetővé az Office szoftvercsomaghoz.
-
A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az SQL Serveren.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat