Kilapátolják az adatokat a távozó munkavállalók?
Az alkalmazottak távozása számos adatvédelmi kockázatot jelent a szervezetek számára. De mit tehetnek, hogy ilyen esetekben is megvédhessék az adataikat?
A távozó alkalmazottak - akár szándékosan, akár véletlenül - jelentős károkat okozhatnak a vállalat pénzügyeire és jó hírére nézve. Az ESET szerint a belső incidensek költségei 2018 és 2020 között 31 százalékkal nőttek. Ebből is látszik, hogy a hatékony kiléptetés minden biztonsági stratégia alapvető részét kell, hogy képezze.
A kutatások azt mutatják, hogy a szervezetek 43 százaléka egyáltalán nem rendelkezik olyan szabályzattal, amely megtiltja a dolgozóknak, hogy távozáskor magukkal vigyék a munkahelyi adatokat. Az Egyesült Királyságban például csak a vállalatok 47 százaléka vonja vissza az épülethez való belépési jogosultságot a kiléptetési folyamat során, és csak 62 százalék kéri vissza a vállalati eszközöket a távozó dolgozóktól. Eközben a munkavállalók közel fele letölt, elment, tovább küld vagy kiszivárogtat munkával kapcsolatos bizalmas dokumentumokat, mielőtt elhagyja a munkahelyét. Ez leggyakrabban a technológiai, a pénzügyi és a tanácsadói szektorokban fordul elő.
Milyen károkat okozhat mindez?
Prémium előfizetéssel!
-
A Microsoft Edge két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
-
A WordPress kompatibilis Forminator bővítmény súlyos biztonsági hibát tartalmaz.
-
A Graylog esetében egy biztonsági hiba megszüntetésére nyílt lehetőség.
-
A Tenable Nessus három biztonsági frissítést kapott.
-
Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.
-
A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.
-
A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.
-
A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.
-
A Trend Micro Password Manager kapcsán egy újabb biztonsági rendellenességre derült fény.
-
A Brother nyomtatói és multifunkciós készülékei kapcsán 8 biztonsági hibára derült fény.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat