Kibertámadás tett keresztbe az X-nek

​Immár Elon Musk is megerősítette, hogy az X hétfői, világszerte több régióban tapasztalható leállását egy kibertámadás okozta.
 

A kiberbűnözők sajnos rendszeresen bizonyítják be azt, hogy még a legnagyobb, jelentős védelmi arzenállal körülbástyázott online platformokat, szolgáltatásokat is képesek térdre kényszeríteni. Ez történt hétfőn is, amikor az X világszerte több régióban vált elérhetetlenné.
 
Noha az X egyelőre nem tett közzé részletes tájékoztatást a történtekkel kapcsolatban, Elon Musk annyit már megerősített, hogy egy kibertámadás áll a nemkívánatos események hátterében.
 
„Ez egy masszív kibertámadás volt az X ellen. Minden nap támadnak minket, de ezt most jóval több erőforrással hajtották végre. Vagy egy nagy, koordinált csoport vagy egy ország" - írta Musk.
 

 
 
Olvassa tovább
Prémium előfizetéssel!
 
  1. 5

    A WordPress egyik népszerű bővítménye kritikus veszélyességű hibát tartalmaz.

  2. 3

    A Cisco ASA egy biztonsági frissítéssel gyarapodott.

  3. 4

    A Google több mint 100 biztonsági javítást adott ki az Androidhoz.

  4. 3

    A Djangohoz újabb biztonsági frissítés vált elérhetővé.

  5. 3

    A WatchGuard Firebox Fireware OS egy biztonsági javítást kapott.

  6. 3

    Súlyos sebezhetőségekre derült fény a Vim kapcsán.

  7. 2

    Az AWS CLI-hez egy biztonsági javítás vált elérhetővé.

  8. 3

    A Drupal CAPTCHA modulja egy biztonsági hibát tartalmaz.

  9. 4

    Újabb jelentős biztonsági frisstés érkezett az IBM QRadar SIEM-hez.

  10. 4

    A Google ChromeOS kritikus biztonsági hibáktól vált meg.

Partnerhírek
Váratlan csomagot kaptál? Légy óvatos!

Az elmúlt hetekben egyre többen számolnak be arról, hogy olyan csomagot kaptak, melyet nem is rendeltek meg.

Több helyen használod ugyanazt a jelszót?

Egyetlen kiszivárgott jelszó ma már nem csak egy fiókot veszélyeztet – akár az összes többihez is hozzáférést biztosíthat a támadóknak – figyelmeztetnek az ESET kiberbiztonsági szakértői.

hirdetés
Közösség