Katonai titkok kerültek elő egy eBay-es notebookról

Biztonsági szakértők többek között egy föld-levegő rakétarendszer kézikönyvét is megtalálták azon a német hadsereg által leselejtezett notebookon, amelyet az eBay-en vásároltak.
 

Az informatikai biztonsággal foglalkozó szakemberek pontosan tudják, hogy selejtezéskor minden adathordozóról teljes felülírással kellene törölni az adatokat, de ez az egyik legtöbbször megszegett szabály. Ennek egyszerű az oka: a leselejtezendő gépekkel már senkinek sincs kedve foglalkozni, a büdzsébe pedig általában nincs betervezve az adattörlés költsége. Így születhetnek olyan sztorik, mint a mostani, amelynek során a G DATA két szakértője az eBay-en 30 ezer forintért megvásárolt egy használt Roda Rocky II típusú katonai notebookot, hogy aztán azon egy sor bizalmas adatot találjon.
 
A szakemberek által górcső alá vett notebook már jócskán túl volt a fénykorán. A belsejében egy 600 MHz-es Pentium III-as processzor ketyegett, melyet 128 MB RAM egészített ki. De nem ez az érdekes benne, hanem az, hogy honnan származott - erre pedig egy külső címke utalt. Azon a következő állt: Roda Rocky II+ Data Viewing Unit LeFlaSys - az eszközt a német hadseregnél használták.
 
A szakértők gyorsan szétszerelték a gépet. A fedőlap levétele után egy masszív fém hűtőblokkot találtak, hűtőpasztával bekenve. Valamivel később pedig ráleltek az áhított kincsre, a merevlemezre. Ezt gyorsan kihúzták, csak egy csavart kellett meglazítani. A számítógépben egy 6 GB-os IDE-csatolós merevlemez volt, melyet a Fujitsu gyártott.
 

 
 
Olvassa tovább
Prémium előfizetéssel!
 
  1. 4

    11 biztonsági javítás érkezett a Thunderbird alkalmazáshoz.

  2. 3

    A Citrix XenServerhez egy biztonsági frissítés vált elérhetővé.

  3. 4

    A Microsoft Edge két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.

  4. 4

    A WordPress kompatibilis Forminator bővítmény súlyos biztonsági hibát tartalmaz.

  5. 3

    A Graylog esetében egy biztonsági hiba megszüntetésére nyílt lehetőség.

  6. 4

    A Tenable Nessus három biztonsági frissítést kapott.

  7. 3

    Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.

  8. 5

    A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.

  9. 5

    A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.

  10. 3

    A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.

Partnerhírek
​A csaló telefonhívásokon és a nem létező gázszámlákon túl

Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.

​Az ESET kutatói vizsgálták a RansomHub csoportot

Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.

hirdetés
Közösség