Jelentős fejlesztésen esett át a Sophos tűzfalszoftvere
A Sophos tűzfalszoftverének legújabb kiadása harmadik féltől származó fenyegetettégi információkat is fel tud használni.
A Sophos Firewall szoftver legfontosabb újdonsága, hogy mostantól lehetőséget ad harmadik felektől származó fenyegetettségi adatforrások integrálására. Ezzel módot ad a szervezetek számára, hogy testre szabottan több védelmi információt használjanak.
- mondta Dan Cole, a Sophos hálózat- és tartalombiztonságért felelős alelnöke."A tűzfalszoftverünk olyan módon való megtervezése, hogy a Sophos natív fenyegetettségi információi mellett immár harmadik felektől származó fenyegetés-információs forrásokat is felhasználhassunk, a gyanús tevékenységek szélesebb körére adott gyorsabb választ szolgálja"
Az új szoftver javítja az elosztott hálózatok skálázhatóságát, miközben átmenetet biztosít a régi tűzfalakat használó ügyfelek számára a legújabb Sophos XGS készülékekre való frissítéshez. A szoftverben található virtuális FastPath továbbfejlesztett verziójának, valamint az új architektúra kihasználásával az új Sophos XGS tűzfalkészülékek teljesítménye jelentősen fokozódott az IPsec VPN kapcsolatok kezelésének tekintetében is.
A Sophos Active Threat Response szolgáltatással együtt a Sophos tűzfalszoftver szinkronált válaszlépéseket indít, amelyek automatikusan elkülönítik a lehetséges támadásokat, ezzel időt adnak a védekező feleknek a helyzet felmérésére, a reagálásra és a helyreállításra.
Prémium előfizetéssel!
-
A Citrix Secure Access Client egy biztonsági hibajavítást kapott.
-
A Google Chrome legfrsisebb kiadása két biztonsági hibajavítással érkezett.
-
Az Apache Tomcathez több biztonsági hibajavítás érkezett.
-
A Veeam Backup & Replication két sérülékenység miatt szorul frissítésre.
-
A Tenable három biztonsági hibát javított az Agent alkalmazásban.
-
A Microsoft az Edge webböngészőhöz két hibajavítást adott ki.
-
A Trend Micro Password Manager egy biztonsági hibát tartalmaz.
-
Az IBM kilenc sérülékenységről számolt be a Security QRadar EDR-rel összefüggésben.
-
A GitLab fejlesztők biztonsági frissítéseket adtak ki.
-
Elérhetővé váltak az Adobe PDF-kezelő alkalmazásainak legújabb verziói, amelyek több sebezhetőséget is orvosolnak.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat