Itt az ellenszere a JSWorm zsaroló programnak

Elérhetővé vált egy olyan ingyenes segédprogram, amelynek segítségével a JSWorm zsaroló program által tönkretett fájlok helyreállíthatóvá válhatnak.
 

Az Emsisoft fejlesztői kiadtak egy olyan szoftvert, amelynek köszönhetően komoly károkozások válhatnak ingyenesen helyreállíthatóvá. A program a JSWorm nevű zsaroló program által titkosított fájlokat képes dekódolni, azaz újra használhatóvá tenni. Egészen pontosan a 2.0-ás verziójú JSWorm által okozott károk felszámolására alkalmas.
 
Az ártalmas program jelenléte onnan is felismerhető, hogy az általa kompromittált fájlok neve .JSWORM kiterjesztéssel egészül ki.
 
A szoftver használata egyszerű: mindössze arra van szükség, hogy a kártékony program által létrehozott, zsaroló üzenetet tartalmazó fájl és nyilván a titkosított állományok rendelkezésre álljanak. A szoftver a szöveges fájlból kiemeli a számára szükséges adatokat, és létrehozza a dekódoló kulcsot, amivel aztán teljes meghajtók vagy könyvtárak válnak helyreállíthatóvá. (A szükséges fájl neve: JSWORM-DECRYPT.txt, és minden olyan mappában megtalálható belőle egy-egy, amelyekben a kártevő legalább egy fájlt titkosított.)
 
Arról nincsenek pontos adatok, hogy a JSWorm eddig hány számítógépet fertőzött meg. Ugyanakkor egy globálisan terjedő kártevőről van szó, hiszen felbukkant már egyebek mellett Olaszországban, Franciaországban, Törökországban, Németországban, Vietnámban, Brazíliában és az Egyesült Államokban is.
 
A dekódoló szoftver kapcsán fontos megjegyezni, hogy az kizárólag a JSWorm meghatározott variánsával titkosított állományokat képes helyreállítani. Vagyis, ha a károkozóból újabb verzió jelenik meg, akkor arra már nem biztos, hogy gyógyírt fog jelenteni. Így aztán a korszerű vírusvédelem használatáról és a biztonsági mentések rendszeres készítéséről továbbra sem célszerű megfeledkezni.
 
  1. 3

    A Cisco IOS XE-hez több patch vált elérhetővé.

  2. 3

    A Google ChromeOS két fontos biztonsági javítást kapott.

  3. 4

    Elérhetővé vált a Google Chrome webböngésző legújabb biztonsági frissítése.

  4. 3

    Az IBM biztonsági frissítéseket adott ki a Qradar SIEM megoldásához.

  5. 3

    A cURL fejlesztői négy biztonsági hibáról számoltak be.

  6. 4

    Az Apple egy veszélyes biztonsági hibát javított az iOS és iPadOS operációs rendszerei kapcsán.

  7. 4

    A macOS operációs rendszerhez egy fontos biztonsági frissítés vált telepíthető.

  8. 4

    A Microsoft ezúttal nyolc biztonsági rést foltozott be az Edge webböngészőben.

  9. 4

    A Mozilla fejlesztői kritikus biztonsági hibákat szüntettek meg a Firefoxban.

  10. 4

    A IBM Secure Proxy-hoz két tucat biztonsági frissítés vált elérhetővé.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség