IT-biztonság: nem sikerült lépést tartani a világjárvánnyal
A világjárvány hatására felgyorsult digitalizációs folyamatokat az információbiztonsági intézkedések sok esetben nem tudták követni, ami napjainkban egyre több kockázatot jelent.
A Check Point Research (CPR) kiadta a következő hónapokra szóló biztonsági előrejelzését. A tanulmány a CPR kutatói által megfigyelt legfontosabb támadási vektorokat és technikákat ismerteti annak figyelembevételével, hogy a világjárvány miként hatott az információbiztonságra.
2020 során a szervezetek digitális átállási programjai több mint öt évet fejlődtek a pandémiára való reakció részeként, azonban a nyilvános felhők biztonsága továbbra is komoly gondot jelent a nagyvállalatok 75%-a számára. A nagyobb cégek 80 százaléka szerint a meglévő biztonsági eszközeik vagy egyáltalán nem, vagy csak korlátozott mértékben működnek a felhőben. Eközben a távmunkát veszélyeztető, távoli hozzáférést lehetővé technológiák - RDP és VPN - elleni támadások száma ugyancsak megugrott.
2020 negyedik negyedévében. A kórházakat sújtó kibertámadások (különösen a zsaroló programokhoz köthető akciók) száma világszerte 45 százalékkal nőtt. Ráadásul a kettős zsarolás módszere is rohamosan terjed. 2020 harmadik negyedévében a kártékony programokhoz köthető incidensek majdnem felében már a lopott adatok kiszivárogtatásával való fenyegetőzés is megfigyelhető volt.
Prémium előfizetéssel!
-
Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.
-
A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.
-
A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.
-
A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.
-
A Trend Micro Password Manager kapcsán egy újabb biztonsági rendellenességre derült fény.
-
A Brother nyomtatói és multifunkciós készülékei kapcsán 8 biztonsági hibára derült fény.
-
A Google ezúttal három biztonsági rést foltozott be a Chrome böngészőn.
-
Több mint egy tucat biztonsági javítás érkezett a Firefox webböngészőhöz.
-
A Mautic legújabb kiadása öt biztonsági hibát szüntet meg.
-
A MongoDB egy biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat