Ismét megfektette a Google védelmét a Joker vírus
A Joker nevű, androidos kártékony program készítői megint túljártak a Google eszén, és ismét sikerült a hivatalos alkalmazásáruházba nemkívánatos appokat bejuttatniuk.
Az androidos készülékekre veszélyt jelentő Joker trójai nem egy új szerzemény. Először 2017-ben hívta fel magára a figyelmet, amikor a Play áruházban olyan alkalmazásokba rejtve jelent meg, amelyek a háttérben SMS-alapú csalásokat hajtottak végre, azaz alkalmasak voltak a felhasználók megkárosítására. A Google idén januárban jelezte, hogy 2017 óta körülbelül 1700 app esetében mutatta ki a Joker kódját. Ezeket az alkalmazásokat természetesen eltávolította az áruházából, de ezzel még nem ért véget a küzdelem.
Ismét színre lépett a kártevő
A Google az évek során sokat fejlesztett, illetve szigorított a Play áruház védelmén. Ezért napjainkban a Joker eredeti trükkjei már nem lennének alkalmasak a Play védelmi mechanizmusainak megkerülésére. Ugyanakkor a károkozó legújabb variánsa már nem is az SMS-es csalásokat forszírozza, hanem inkább a mobilfizetésekben rejlő lehetőséget igyekszik a saját - pontosabban a terjesztői - javára fordítani. (A Google Play Protect napjainkban már nagyon ügyel a SEND_SMS engedély használatára, illetve annak korlátozására.)
Prémium előfizetéssel!
-
A Git fontos biztonsági hibajavításokat kapott.
-
Az Apache HTTP Server jelentős biztonsági frissítést kapott.
-
A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.
-
A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.
-
Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.
-
Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.
-
Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.
-
15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
-
A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat