Interpol: veszélyben vannak a kórházi rendszerek
Az Interpol figyelmeztetést adott ki a kórházak és egészségügyi intézmények számára az egyre növekvő számú zsarolóvírus támadás miatt.
A kiberbűnözők a világjárvány kitörése óta sem kímélik a kórházi informatikai rendszereket, amelyeket gátlástalan módon támadnak. Mindezt annak ellenére teszik, hogy nyilván pontosan tisztában vannak azzal, hogy az egészségügyi rendszerek világszerte csúcsra járatva működnek, és a legkisebb kiesés is nagyon súlyos következményekkel járhat. A Biztonságportálon korábban már beszámoltunk Brno egyik egyetemi kórházát ért kibertámadásról, amelynek következtében több órára megbénultak kritikus informatikai rendszerek, köztük a koronavírus tesztek elemzését végző laborrendszerek is.
Az Interpol a hasonló esetek számának utóbbi napokban bekövetkező jelentős emelkedése miatt figyelmeztetést adott ki, és jelezte, hogy az egyes országok hatóságaival együttműködve igyekszik segíteni a károk megelőzését. A szervezet CTR (Cybercrime Threat Response) csapata folyamatosan figyelemmel kíséri az eseményeket, és minden segítséget igyekszik megadni a célkeresztbe került egészségügyi intézmények számára a támadások elkerülése, valamint azok hatásainak mérséklése érdekében.
A jelenlegi információk szerint a kórházakat érő támadások jelentős része zsarolóprogramok révén következik be. Ezeket a kiberbűnözők az esetek többségében kéretlen elektronikus leveleken keresztül próbálják bejuttatni az intézmények hálózataiba, általában fertőzött csatolmányok kíséretében.
Az Interpol az egészségügyi intézmények számára azt javasolta, hogy az elektronikus leveleket különös óvatossággal és körültekintéssel kezeljék. Emellett fontos a naprakész vírusvédelem biztosítása, a rendszerek és szoftverek frissítése, a levelezésbiztonság megerősítése, valamint a biztonsági mentések rendszeres elvégzése, amiket offline módon is tárolni kell.
-
A Node.js egy tucat biztonsági hibajavítást kapott.
-
Az FFmpeg fejlesztői egy kritikus veszélyességű hibát szüntettek meg.
-
Egy biztonsági hiba található a SOLIDWORKS Desktopban.
-
A cups három biztonsági hiba miatt szorul frissítésre.
-
Újabb biztonsági hiba vált kimutathatóvá a FreeRDP kapcsán.
-
A Drupal fejlesztői öt biztonsági rést foltoztak be.
-
A Mozilla 40 biztonsági rést foltozott be a Thunderbird levelezőkliensen.
-
A LibreOffice kapcsán hát biztonsági hiba merült fel.
-
Kritikus biztonsági frissítés vált elérhetővé a MySQL Serverhez.
-
Az F5 öt biztonsági hibajavítást adott ki az NGINX kapcsán.
Egyre komolyabb, ám gyakran még láthatatlan kockázatot jelent a vállalatok számára az úgynevezett „shadow AI”, vagyis az alkalmazottak mesterséges intelligencia használata cégen belül.
Gyermeknap közeledtével érdemes arra is gondolni, milyen digitális környezetben nőnek fel ma a gyerekek és ebben milyen szerepet játszanak az egyre népszerűbb AI chatbotok.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat










