Ingyenes víruskeresőt adott ki a Kaspersky

A Kaspersky egy ingyenes víruskeresőt tett elérhetővé Linux alapú rendszerekhez.
 

A Kaspersky biztonsági cég arra igyekszik felhívni a figyelmet, hogy a Linux operációs rendszert futtató számítógépek sem teljesen immunisak napjaink fenyegetettségeivel szemben. Noha jóval kevesebb kártékony program fenyegeti ezeket a rendszereket, mint a Windows-os számítógépeket, azért rendszeresen bukkannak fel olyan nemkívánatos programok, kódok, amik Linux alatt (is) életképesek.
 
A biztonsági cég ezért úgy döntött, hogy Linuxhoz is elérhetővé tesz egy ingyenesen használható antivírus megoldást a KVRT-t. Ennek segítségével lehetőség nyílik a linuxos számítógépek vírusvédelmére.
 
Azért vannak korlátok
 
Az ingyenes biztonsági szoftver nem képes valós idejű ellenőrzésre, ami azt jelenti, hogy csak manuálisan indított (on-demand) víruskeresést támogat. Ekkor ellenőrzi a rendszermemóriát, az automatikusan induló alkalmazásokat, a boot szektort, majd az összes állományt. Amennyiben gyanús fájlt észlel, akkor azt karanténba helyezi. Képes malware és adware detektálásra, de azon esetekben is riaszthat, amikor olyan legális szoftvert észlel, amellyel a kiberbűnözők visszaéléseket követhetnek el.
 
Sajnos a jelenlegi verziója nem támogatja az automatikus vírusadatbázis-frissítést, ezért rendszeresen célszerű letölteni a legújabb változatát. Ezt a cég weboldaláról lehet megtenni.
 
A KVRT rendelkezik grafikus felhasználói felülettel, de természetesen parancssorból is használható. Kompatibilis a legnépszerűbb Linux disztribúciókkal, így például Red Hat Enterprise Linux, CentOS, Linux Mint, Ubuntu, SUSE, openSUSE és Debian alatt is működőképes.
 
  1. 4

    A Junos OS három hibajavítással bővült.

  2. 3

    Öt biztonsági hibajavítás kiadásával indította az évet a Palo Alto Networks.

  3. 4

    A SonicWall biztonsági javításokat adott ki a SonicOS-hez.

  4. 3

    A SeaMonkey fejlesztői két biztonság hibát javítottak.

  5. 4

    A Google három tucat biztonsági hibáról számolt be az Android kapcsán.

  6. 3

    A Google Chromecast egy biztonsági hibát tartalmaz.

  7. 3

    A wolfSSL esetében egy biztonsági rendellenességre derült fény.

  8. 3

    A Red Hat OpenShift Container Platformhoz két hibajavítás érkezett.

  9. 3

    A PAN-OS-hez egy újabb hibajavítás érkezett.

  10. 4

    Az Adobe egy soron kívüli hibajavítást adott ki a Adobe ColdFusion alkalmazáshoz.

Partnerhírek
​Ki vigyáz az adataidra, ha te nem?

Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük?

Új funkciókat kaptak az ESET otthoni védelmi szofverei

​Az ESET HOME Security legújabb verziója új és továbbfejlesztett funkciókkal véd a személyazonosságlopás, az adathalászat és más fenyegetések ellen.

hirdetés
Közösség