Ingyenes szolgáltatás indult zsarolóvírusok ellen

​A zsarolóvírusok által titkosított fájlok dekódolását segítő White Phoenix eszköz online formában is elérhetővé vált. Csodákra azonban ez esetben sem szabad számítani.
 

A CyberArk már korábban elérhetővé tett egy olyan nyílt forráskódú eszközt, amelynek célja nem más, mint hogy egyes zsarolóvírusok által kompromittált állományokat a lehetőségekhez mérten segítsen helyreállítani. A White Phoenix nevű megoldás alapvetően azt igyekszik kihasználni, hogy bizonyos zsarolóprogramok - elsősorban a károkozás felgyorsítása érdekében - nem titkosítják a teljes fájlokat, hanem azoknak csak bizonyos szegmenseit kódolják. Így működik egyebek mellett a Blackcat/ALPHV, a Play, a Qilin/Agenda, a BianLian és a DarkBit zsarolóvírus is. Ugyanakkor a helyreállítás sikeressége nagymértékben függ attól, hogy milyen típusú fájlokat, milyen arányban és az állományok mely részén titkosítanak a kártevők, illetve az sem mindegy, hogy mekkora fájlméretről van szó.
 
A CyberArk úgy határozott, hogy az eddigi Python alapú megoldását átülteti egy online szolgáltatásra annak érdekében, hogy azoknak is legyen lehetőségük kipróbálni a megoldást, akik kevésbé járatosak a Python kódok kezelésében.
 
Az új szolgáltatás ingyenes, de vannak bizonyos korlátjai. Egyszerre csak egy-egy fájlt lehet feltölteni, amelyek mérete nem haladhatja meg a 10 MB-ot. Emellett csak a következő fájltípusok támogatottak: PDF, Word, Excel, ZIP, PowerPoint.
 

 
 
Olvassa tovább
Prémium előfizetéssel!
 
  1. 3

    A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.

  2. 3

    A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.

  3. 4

    Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.

  4. 4

    Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.

  5. 4

    Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.

  6. 4

    15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.

  7. 4

    Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.

  8. 4

    A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.

  9. 4

    Egy tucat biztonsági frissítés vált letölthetővé az Office szoftvercsomaghoz.

  10. 4

    A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az SQL Serveren.

Partnerhírek
Hogyan védhetjük meg a gyerekeket a kibertérben?

A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.

​A csaló telefonhívásokon és a nem létező gázszámlákon túl

Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.

hirdetés
Közösség