Ingyenes felhőbiztonsági szolgáltatás vált elérhetővé

​Az ImmuniWeb egy olyan ingyenes szolgáltatást indított, amelynek révén a cégek felmérhetik, hogy a domain nevükhöz kapcsolódóan van-e nem megfelelően védett felhős tárhely.
 

A felhős tárhelyek népszerűsége a vállalatok, intézmények berkein belül is folyamatosan növekszik. Ugyanakkor ez a trend biztonsági aggályokat is felvet, hiszen nem példa nélküliek azok az adatvédelmi incidensek, amelyek nem megfelelően védett tárhelyekre vagy éppen hibás konfiguráció miatt akaratlanul nyilvánosságra kerülő fájlokra vezethetők vissza. Ezért nagyon lényeges, hogy a szervezetek minél előbb felismerjék azokat a tárhelyeket, felhős szolgáltatásokat, amelyeken keresztül bizalmas adatok juthatnak illetéktelen kezekbe.
 
Az ImmuniWeb úgy határozott, hogy a felhős tárhelyek feltárására kifejlesztett szolgáltatását ingyenesen teszi elérhetővé (bizonyos megkötésekkel). A szolgáltatás célja, hogy mindössze egy-egy domain név vagy URL megadásával feltérképezze azokat a felhős tárhelyeket, amelyek az adott domainhez kapcsolódnak. A megoldás egyebek mellett az alábbi platformokkal kompatibilis:
  • AWS
  • Microsoft Azure
  • Google Cloud Platform
  • IBM Cloud
  • Oracle Cloud
  • DigitalOcean
  • Rackspace
 
Egy domain vagy URL megadását követően az ImmuniWeb rendszere elkezd különféle lekérdezéseket elvégezni a háttérben, majd maximum 15 percen belül elérhetővé teszi azt az összefoglaló jelentést, amiből kiderülhet, hogy az adott szervezetnek milyen felhős tárhelyei kapcsolódnak a domainjéhez. Az is láthatóvá válik, hogy ezek közül mennyit konfiguráltak publikus hozzáférési jogosultságokkal, illetve mennyi fájl érhető el ilyen módon az internet felől. A részletesebb információkat pedig regisztráció után lehet megismerni. Erre a vállalat szerint a visszaélések megelőzése érdekében van szükség.
 
A szolgáltatáshoz ingyenes API is elérhető, amelyen keresztül napi 4 teszt futtatható le. A vállalat egyúttal jelezte, hogy a felhős biztonsági megoldásához készülőben van egy monitoring rendszer is, amelynek béta verziója már tesztelés alatt áll.
 
  1. 3

    Az IBM QRadar SIEM-hez egy biztonsági javítás érkezett.

  2. 3

    A Fortinet FortiNAC-F kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.

  3. 4

    A Firefox legújabb kiadása számos sebezhetőséget orvosolt.

  4. 4

    A CrushFTP fejlesztői egy biztonsági rést foltoztak be.

  5. 4

    A GNU C Library kapcsán egy veszélyes biztonsági résre derült fény.

  6. 4

    A Microsoft Edge legújabb verziója számos sebezhetőséget szüntet meg.

  7. 4

    Kritikus fontosságú hibajavítás vált elérhetővé a ChromeOS-hez.

  8. 3

    A ClamAV kapcsán egy közepes veszélyeségű sebezhetőségre derült fény.

  9. 3

    Az IBM két sebezhetőségről számolt be a WebSphere Application Server kapcsán.

  10. 3

    Az Oracle 71 hibajavítást adott ki az Oracle Linux operációs rendszerhez.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség