Íme a 25 legveszélyesebb biztonsági hiba
A MITRE biztonsági kutatói összeállították azt a 25-ös toplistát, amely a leggyakoribb és legveszélyesebb biztonsági hibákat rangsorolja.
Az információbiztonságra kockázatot jelentő sérülékenységeknek számos típusa létezik, amelyek különféle módokon veszélyeztethetik a rendszerek, illetve az adatok biztonságát. Annak érdekében, hogy a védelmi erőforrásokat pontosabban lehessen tervezi, illetve a feladatokat és a kockázatokat megalapozottabban lehessen priorizálni, fontos, hogy a biztonsági szakemberek tisztában legyenek a leggyakoribb veszélyforrásokkal. A MITRE legfrissebb sebezhetőségi toplistája is ezt a célt szolgálja.
A MITRE biztonsági szakértői a rangsort több mint 31 ezer (2023 júniusa és 2024 júniusa között nyilvánosságra került) biztonsági hiba kiértékelését követően állították össze. Olyan sebezhetőségeket elemeztek, amelyek egyebek mellett az érintett rendszerek kompromittálására, adatlopásra, adatmanipulációra, illetve szolgáltatásmegtagadásra adhatnak lehetőséget. A tipikus rendelleneségeket pedig azok gyakorisága és veszélyességi besorolása alapján állították sorrendbe. Így született meg az alábbi 25-ös toplista:

Forrás: MITRE
A fenti táblázatból látható, hogy a toplista élére az XSS (Cross-site Scripting) sebezhetőségek kerültek. Ezek a hibák elsősorban adatlopásra és adatmanipulációra adnak módot. A toplista élmezőnyébe megtaláljuk a memóriakezeléssel összefüggő leggyakoribb hibákat is. Ezek mellett fontos kiemelni, hogy még mindig a harmadik helyen szerepelnek az SQL injection típusú támadásokat elősegítő sérülékenységek, amik komoly kockázatot jelentenek az adatbázisokra nézve. Ugyancsak gyakoriak azok a hibák, amelyek nem megfelelő parancs- és fájlkezelésre vagy authentikációs problémákra vezethetők vissza.
-
A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.
-
A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.
-
Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.
-
Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.
-
Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.
-
15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
-
A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.
-
Egy tucat biztonsági frissítés vált letölthetővé az Office szoftvercsomaghoz.
-
A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az SQL Serveren.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat