Íme a 25 legveszélyesebb biztonsági hiba
A MITRE biztonsági kutatói összeállították azt a 25-ös toplistát, amely a leggyakoribb és legveszélyesebb biztonsági hibákat rangsorolja.
Az információbiztonságra kockázatot jelentő sérülékenységeknek számos típusa létezik, amelyek különféle módokon veszélyeztethetik a rendszerek, illetve az adatok biztonságát. Annak érdekében, hogy a védelmi erőforrásokat pontosabban lehessen tervezi, illetve a feladatokat és a kockázatokat megalapozottabban lehessen priorizálni, fontos, hogy a biztonsági szakemberek tisztában legyenek a leggyakoribb veszélyforrásokkal. A MITRE legfrissebb sebezhetőségi toplistája is ezt a célt szolgálja.
A MITRE biztonsági szakértői a rangsort több mint 31 ezer (2023 júniusa és 2024 júniusa között nyilvánosságra került) biztonsági hiba kiértékelését követően állították össze. Olyan sebezhetőségeket elemeztek, amelyek egyebek mellett az érintett rendszerek kompromittálására, adatlopásra, adatmanipulációra, illetve szolgáltatásmegtagadásra adhatnak lehetőséget. A tipikus rendelleneségeket pedig azok gyakorisága és veszélyességi besorolása alapján állították sorrendbe. Így született meg az alábbi 25-ös toplista:

Forrás: MITRE
A fenti táblázatból látható, hogy a toplista élére az XSS (Cross-site Scripting) sebezhetőségek kerültek. Ezek a hibák elsősorban adatlopásra és adatmanipulációra adnak módot. A toplista élmezőnyébe megtaláljuk a memóriakezeléssel összefüggő leggyakoribb hibákat is. Ezek mellett fontos kiemelni, hogy még mindig a harmadik helyen szerepelnek az SQL injection típusú támadásokat elősegítő sérülékenységek, amik komoly kockázatot jelentenek az adatbázisokra nézve. Ugyancsak gyakoriak azok a hibák, amelyek nem megfelelő parancs- és fájlkezelésre vagy authentikációs problémákra vezethetők vissza.
-
A Java hat biztonsági hibajavítást kapott.
-
Az Oracle 43 biztonsági rést foltozott be a MySQL Serveren.
-
Az Oracle három olyan hibáról számolt be, amelyek a VirtualBoxot érintik.
-
Az Apache Traffic Server több biztonsági hibát tartalmaz.
-
A Juniper számos sérülékenységet szüntetett meg a Junos OS-ben.
-
Az Oracle kiadta a Database Server legújabb biztonsági frissítését.
-
A Microsoft az Edge webböngészőhöz egy fontos biztonsági frissítést adott ki.
-
A Palo Alto több frissítést is kiadott a PAN-OS-hez.
-
A GitLab fejlesztői öt biztonsági hibáról adtak ki tájékoztatást.
-
Az Adobe öt hibajavítást készített a kereskedelmi platformjaihoz.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat