Ilyen durva adatlopás még soha nem volt
A Yahoo! elismerte, hogy egy újabb, minden korábbinál jelentősebb adatbiztonsági incidens történt a vállalatnál. Az érintett felhasználók száma meghaladhatja az egymilliárdot.
A Yahoo! szeptemberben számolt be arról, hogy még 2014-ben egy olyan incidens következett be, amelynek során több mint 500 millió regisztrált felhasználójának adatát lopták el. Az esemény már akkor is az egyik legkomolyabb biztonsági incidensként került be a köztudatba, de most kiderült, hogy ez csak a jéghegy csúcsa lehetett. 2013-ban egy ennél még jelentősebb incidens történt, amely több mint egymilliárd felhasználói fiókot sodort veszélybe.
A biztonsági incidens során nevek, e-mail címek, telefonszámok, születési dátumok és hash-elt jelszavak kerültek ki. Ráadásul a jelszavakat csak MD5-típusú hash-elés védte. A vállalat szerint egyes felhasználók esetében az is előfordulhatott, hogy a jelszóemlékeztető kérdésekhez és az azokra adandó válaszokhoz is hozzájutottak az elkövetők.
A Yahoo! jelezte, hogy bank- és hitelkártyákkal kapcsolatos adatok, illetve egyéb banki, pénzügyi információk nem kerültek ki a rendszeréből, ugyanis azokat egy másik adatbázisban tárolta, amihez a támadók nem fértek hozzá.
Prémium előfizetéssel!
-
A Java hat biztonsági hibajavítást kapott.
-
Az Oracle 43 biztonsági rést foltozott be a MySQL Serveren.
-
Az Oracle három olyan hibáról számolt be, amelyek a VirtualBoxot érintik.
-
Az Apache Traffic Server több biztonsági hibát tartalmaz.
-
A Juniper számos sérülékenységet szüntetett meg a Junos OS-ben.
-
Az Oracle kiadta a Database Server legújabb biztonsági frissítését.
-
A Microsoft az Edge webböngészőhöz egy fontos biztonsági frissítést adott ki.
-
A Palo Alto több frissítést is kiadott a PAN-OS-hez.
-
A GitLab fejlesztői öt biztonsági hibáról adtak ki tájékoztatást.
-
Az Adobe öt hibajavítást készített a kereskedelmi platformjaihoz.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat