Így zabolázhatja meg a Windows víruskeresőjét
A Windows 10 beépített vírusvédelmi megoldása szükség esetén alkalmas arra, hogy fájlokat töltsön fel a Microsoft szervereire ellenőrzés céljából. Ez a funkció azonban többeket nyugtalanít, de kikapcsolható.
A Microsoft Defender a Windows 10 esetében az alapértelmezett víruskereső program. A célja, hogy azokat a számítógépeket is védelemmel lássa el, amelyekre a felhasználók, üzemeltetők bármilyen ok miatt nem telepítenek egyéb biztonsági szoftvereket. Ekkor a Microsoft megoldása a háttérben fut, és végzi a víruskereséssel járó feladatokat.
Manapság a legtöbb víruskereső alkalmaz különféle felhő alapú megoldásokat annak érdekében, hogy a kártékony kódok detektálása még hatékonyabbá váljon, különösen akkor, ha egy még nem ismert fenyegetettségről van szó. Ehhez azonban arra is szükség van, hogy ezek a kódok valamilyen formába eljussanak a biztonsági cégekhez, ahol első körben automatizáltan, majd szükség esetén manuálisan elemzik a gyanús állományokat. A Microsoft Defender is támogatja ezt a fajta megközelítést, ami biztonsági szempontból mindenképpen előnyös, de eközben azért adatvédelmi aggályokat is felvet.
A Microsoft is gondolt az adatvédelemre, és többféle módon igyekszik csökkenteni az adatvédelmi aggodalmakat. Egyrészt a gyanús fájlok (minták) feltöltését csak akkor teszi meg a Windows, ha azokat a helyi elemzés során gyanúsnak ítéli meg. A feltöltéskor pedig kettéválik a folyamat. Amennyiben olyan állományról van szó, amely nagy valószínűséggel nem tartalmaz személyes és egyéb bizalmas adatot, akkor azt a Microsoft Defender a háttérben elküldi a Microsofthoz. Azon állományok esetében viszont, amelyek felhasználói adatokat tartalmazhatnak (például dokumentumok, makrókkal tűzdelt Excel fájlok stb.), a feltöltés már felhasználói jóváhagyáshoz kötött. Ilyenkor a Windows megerősítést kér a felhasználótól a gyanús fájl feltöltése előtt, és csak az engedély megadását követően juttatja el az állományt további vizsgálatra.
Prémium előfizetéssel!
-
A Lenovo Vantage három biztonsági javítással bővült.
-
A Splunk Enterprise-hoz biztonsági frissítések érkeztek.
-
Az Adobe kritikus veszélyességű hibákat is javított a ColdFusion esetében.
-
Az Adobe kiadta az Illsutrator legújabb verzióit, amelyek révén 10 biztonsági hibát szüntetett meg.
-
Az Adobe hat sebezhetőséget orvosolt az InDesignban.
-
15 biztonsági javítással gyarapodott az Adobe FrameMaker.
-
Az SAP kiadta a júliusi biztonsági frissítéseit.
-
A Microsoft jelentős mennyiségű hibajavítást tett letölthetővé a Windows-hoz.
-
Egy tucat biztonsági frissítés vált letölthetővé az Office szoftvercsomaghoz.
-
A Microsoft három biztonsági rést foltozott be az SQL Serveren.
A nyári szünet idején a gyerekek több időt töltenek otthon, sokszor felügyelet nélkül – ez pedig nemcsak a fizikai, hanem az online biztonság szempontjából is kihívásokat jelent.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat