Így veri át az adathalászokat a Microsoft
A Microsoft elárulta, hogy több ezer olyan felhasználói fiókot tart fenn Azure-os környezetben, amelyek kifejezetten az adathalászok csőbe húzására szolgálnak.
Az úgynevezett honeypotok (mézesbödönök) alkalmazása a kibervédelemben korántsem új keletű találmány. Ezeket már régóta használják különféle formákban a biztonsági szakemberek annak érdekében, hogy a valódi (éles) IT-környezetek helyett ezekbe tereljék a támadásokat.
A Microsoft egyik biztonsági csoportja úgy határozott, hogy a honeypot alapú megközelítést jelentős mértékben megtámogatja Azure-os erőforrásokkal, hogy minden korábbinál intenzívebben tudja bevetni a csalók megtévesztésére szolgáló technikát.
Az Azure-os honeypotokról Ross Bevington, a Microsoft egyik vezető biztonsági szakértője számolt be a BSides Exeter konferencián. Elmondta, hogy teljesen valós kinézetű tenantokat hoztak létre Azure-ban annak érdekében, hogy minél több információt tudjanak gyűjteni az adathalászattal kapcsolatban. A legfontosabb célok a következők:
- napjaink kifinomult adathalász támadásainak mély szintű feltérképezése és megértése
- adathalász kampányok megakadályozása
- kiberbűnözők azonosítása
- az adathalász támadások lelassítása
Bevington elmondta, hogy a honeypotok alapjául olyan Azure-os profilok szolgálnak, amelyekhez egyedi domain nevek tartoznak esetenként több ezer kamu felhasználói fiókkal, valamint szintén mondvacsinált belső kommunikációval és fájlmegosztásokkal. Ugyanakkor ezek "kifelé" teljesen valós tenantoknak látszanak. Ezekre igyekeznek rávezetni az adathalászokat, és ha "kapás van", akkor részletes naplózás mellett követik végig a csalók ténykedését. A szakember szerint az esetek 5 százalékában jutnak el a támadók addig, hogy bejelentkeznek egy-egy honeypot fiókba. Ekkor a Microsoft olyan adatokat gyűjt róluk, mint például az IP-cím, a webböngésző típusa, földrajzi helyinformációk, VPN-adatok, alkalmazott adathalász eszközkészletek stb.
Prémium előfizetéssel!
-
Kritikus biztonsági hibáról számolt be a Cisco az IOS XE kapcsán.
-
A SonicWall fontos biztonsági frissítéseket adott ki az egyik VPN-megoldásához.
-
Az IBM Db2 két biztonsági hibajavítást kapott.
-
A Commvault egy biztonsági frissítést adott ki.
-
Több tucat biztonsági javítás vált elérhetővé az Androidhoz.
-
Az OpenBSD egy biztonsági hibajavítással bővült.
-
A QRadar kapcsán 14 biztonsági hibáról számolt be az IBM.
-
A Firefox 13 biztonsági réstől vált meg a legújabb verzióinak köszönhetően.
-
A Thunderbird alkalmazás fontos hibajavításokkal bővült.
-
A LibreOffice egy biztonsági hibajavítással gyarapodott.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat