Így fognak frissülni az okoskütyűk

Egy fontos lépéssel kerültünk közelebb ahhoz, hogy az internetképes eszközök végre megfelelő biztonsági frissítéseket kapjanak.
 

Az dolgok internete, azaz az IoT (Internet of Things) egyre gyakrabban igazolja azt, hogy nagyon komoly biztonsági hiányosságok vannak e területen. Mind több IoT-botnetről hull le a lepel, amelyek esetenként akár komolyabb támadásokba is lendülhetnek, és elosztott szolgáltatásmegtagadások révén béníthatnak meg vállalatokat, szolgáltatásokat, webes alkalmazásokat.
 
Az IoT fenyegetettségek egy jelentős része arra épít, hogy a netes készülékeket (routereket, kamerákat, okoseszközöket stb.) a felhasználók gyakorta a beépített, gyári jelszavakkal működtetik. A kockázatokat pedig tovább fokozza, hogy sokszor a gyártók is hadilábon állnak a biztonsággal. Már a tervezéskor számolniuk kellene a biztonsági kockázatokkal, és azok kezelését a fejlesztések során kiemelt szempontnak kellene tekinteniük. Ennek ellenére elég sűrűn igencsak sok hibával kerülnek le a gyártósorokról ezek az eszközök. Ami még nagyobb probléma, hogy a frissítések, hibajavítások is háttérbe szorulnak. A pörgős termékciklusok miatt pedig hamar támogatásukat vesztik e készülékek.
 
Szabványos foltozgatás
 

 
 
Olvassa tovább
Prémium előfizetéssel!
 
  1. 3

    A Java hat biztonsági hibajavítást kapott.

  2. 4

    Az Oracle 43 biztonsági rést foltozott be a MySQL Serveren.

  3. 4

    Az Oracle három olyan hibáról számolt be, amelyek a VirtualBoxot érintik.

  4. 3

    Az Apache Traffic Server több biztonsági hibát tartalmaz.

  5. 3

    A Juniper számos sérülékenységet szüntetett meg a Junos OS-ben.

  6. 4

    Az Oracle kiadta a Database Server legújabb biztonsági frissítését.

  7. 4

    A Microsoft az Edge webböngészőhöz egy fontos biztonsági frissítést adott ki.

  8. 3

    A Palo Alto több frissítést is kiadott a PAN-OS-hez.

  9. 3

    A GitLab fejlesztői öt biztonsági hibáról adtak ki tájékoztatást.

  10. 4

    Az Adobe öt hibajavítást készített a kereskedelmi platformjaihoz.

Partnerhírek
​Az ESET kutatói vizsgálták a RansomHub csoportot

Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.

Támadást hajtott végre a Kínához köthető FamousSparrow csoport

Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.

hirdetés
Közösség