Hogyan állítsuk be biztonságosan az okoseszközöket?

Az okoseszközök az ünnepi szezon slágerajándékainak számítanak, de egyáltalán nem mindegy, hogy miként is helyezzük azokat üzembe.
 

Bizonyára sokak emlékezetében élnek még azok az idők, amikor egy új mobiltelefon beüzemelése annyiból állt, hogy áthelyeztük bele a SIM-kártyát, és a legnagyobb bosszúságot pedig maximum az okozta, hogy a nem SIM-re mentett névjegyek a régi készüléken maradtak. Azonban manapság az okostelefonok cseréje már nem ennyire triviális.
 

"A hanyagul elvégzett eszközbeállítás azért veszélyes, mert sokszor csak a készülék elvesztésénél, meghibásodásánál vagy egy újabb készülékcsere során buknak ki a problémák. Például, hogy nem készült biztonsági mentés az adatokról, vagy készült, de nem tudjuk hol érjük el azokat. Az sem egyedi eset, hogy a felhasználók olyan fiókokat használnak, amikhez már nem él a regisztrált e-mail cím, így az új készüléken már nem tudnak belépni ezekbe a profilokra"

- nyilatkozta Juhász Viktor, az iSolutions ügyvezetője.
 
Automatikus mentés a felhőbe
 
Az okostelefonok ma már rengeteg fontos és szenzitív adatot tárolnak, amik akár meg is semmisülhetnek egy elkapkodott készülékcsere során. Ilyenkor pedig nemcsak a névjegyzék, de a feljegyzések, fényképek, belépési adatok, fizetős applikációk, sőt banki adatok is elveszhetnek, amiknek a helyreállítása időigényes, bonyolult, nem ritkán pedig egyenesen lehetetlen. Ennek elkerülésének egyik módja, hogy az új készüléket már a legelső használat alkalmával úgy állítjuk be, hogy az a rákerülő adatokat automatikusan valamely felhőtárhelyre szinkronizálja.
 

 
 
Olvassa tovább
Prémium előfizetéssel!
 
  1. 3

    Az IBM Db2 két biztonsági hibajavítást kapott.

  2. 4

    A Commvault egy biztonsági frissítést adott ki.

  3. 4

    Több tucat biztonsági javítás vált elérhetővé az Androidhoz.

  4. 3

    Az OpenBSD egy biztonsági hibajavítással bővült.

  5. 4

    A QRadar kapcsán 14 biztonsági hibáról számolt be az IBM.

  6. 4

    A Firefox 13 biztonsági réstől vált meg a legújabb verzióinak köszönhetően.

  7. 4

    A Thunderbird alkalmazás fontos hibajavításokkal bővült.

  8. 3

    A LibreOffice egy biztonsági hibajavítással gyarapodott.

  9. 3

    A Python egy közepes veszélyességű hibát tartalmaz.

  10. 3

    A GitLab fejlesztői újabb biztonsági frissítést adtak ki.

Partnerhírek
​Az ESET kutatói vizsgálták a RansomHub csoportot

Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.

Támadást hajtott végre a Kínához köthető FamousSparrow csoport

Az ESET kutatói felfedezték, hogy a FamousSparrow hackercsoport felelős egy pénzügyi szektorban működő amerikai kereskedelmi szervezet és egy mexikói kutatóintézet ellen elkövetett kibertámadásért.

hirdetés
Közösség