Hasznos tanácsok a biztonságos digitális tanuláshoz
A gyerekeknek és a tanároknak sok esetben kapkodva, pár óra alatt kell megismerkedniük egy-egy webes platformmal a digitális oktatáshoz. Eközben azonban sok biztonsági kérdés is felmerül.
Egy tanároknak szóló csoportban pár napja szavazás indult arról, hogy ki milyen online eszközöket használ: pillanatok alatt 65 különböző gyűlt össze. Nem csoda tehát, hogy sokan elveszettnek érzik magukat. Ilyenkor pedig jön a kapkodás. A tanárok és a családok oldalán ugyanez tapasztalható: Google Forms, Classroom, Quizlet, Redmenta, Zoom - csak kapkodják a fejüket, hogy hány platformon kell regisztrálniuk néhány napon belül. Ráadásul nincs minden gyereknek külön számítógépe, ezért sokszor a család közös gépén, akár a szülő munkahelyi eszközén jelentkezik be a különféle szolgáltatásokba. Márpedig minél több eszköz, minél több platform, annál bonyolultabb a védekezés a különböző fenyegetettségek ellen.
A gyerekek általában jól eligazodnak az online lehetőségek között, megtalálják a keresők segítségével a válaszokat a kérdéseikre, online játékokkal játszanak, e-maileznek, chatelnek, vibereznek. Azonban most számukra új alkalmazásokat, platformokat kell elkezdeniük használni. Így fontos, hogy megfelelően tudják ezeket kezelni, és tisztában legyenek azzal, hogy mi az, amit megnézhetnek, használhatnak az interneten.
Az ESET szakemberei egy olyan listát állítottak össze, amelynek mentén próbálnak a szülőknek segíteni abban, hogy miket érdemes átnézni még a mostani felfokozott tempó esetén is ahhoz, hogy a család biztonságban legyen.
Prémium előfizetéssel!
-
11 biztonsági javítás érkezett a Thunderbird alkalmazáshoz.
-
A Citrix XenServerhez egy biztonsági frissítés vált elérhetővé.
-
A Microsoft Edge két biztonsági hiba miatt kapott frissítést.
-
A WordPress kompatibilis Forminator bővítmény súlyos biztonsági hibát tartalmaz.
-
A Graylog esetében egy biztonsági hiba megszüntetésére nyílt lehetőség.
-
A Tenable Nessus három biztonsági frissítést kapott.
-
Az Apache Hive fejlesztői egy biztonsági hibát javítottak.
-
A Google Chrome egy kritikus veszélyességű, nulladik napi biztonsági rést foltozott be a Chrome webböngészőn.
-
A Cisco két súlyos sérülékenységet szüntetett meg az Identity Services Engine-ben.
-
A Python öt biztonsági hibajavítással lett gazdagabb.
Az ESET kiberbiztonsági szakértői most összefoglalják, milyen más módszerekkel lophatják el a személyes adatainkat – és mit tehetünk azért, hogy ez ne történhessen meg.
Az ESET kutatói átfogó elemzést tettek közzé a zsarolóvírus ökoszisztémában bekövetkezett jelentős változásokról, különös figyelmet fordítva a domináns RansomHub csoportra.
OLDALUNK
RSSImpresszum
Hirdetési információk
Adatvédelem
Felhasználási feltételek
Hozzászólási szabályzat