Használjon virtuális bankkártyát az online vásárlásokhoz!

​A bankkártyákhoz tartozó adatok nagyon kelendőek az internetes feketepiacon, ezért fokozottan kell ügyelni azokra.
 

A mai, technológiaközpontú társadalomban nem lehet elégszer hangsúlyozni, hogy mennyire fontos az online biztonság megteremtése. Sajnos az internet mindennapokban nyújtott számtalan előnye mellett komoly veszélyeket is rejt. Egyebek mellett a bank- és hitelkártya adatokra nézve is.
 
Virtuális kártyák
 
A virtuális bankkártyák a hagyományos bankkártyákhoz hasonlóan működnek, azonban a különbség az, hogy azok csak az online térben léteznek. Minden olyan adatot tartalmaznak, melyek a hagyományos bankkártyákon is szerepelnek.
 
A Rackhost.hu szerint online vásárlásnál a hagyományos bankkártyákkal szemben a virtuális bankkártya biztonságosabbnak mondható, hiszen ahhoz minden esetben egy különálló alszámla tartozik, így online fizetésnél csakis ehhez adunk „hozzáférést”. Persze a pénzünk igazán akkor van biztonságban, ha ezen az alszámlán mindig csak annyi pénzt tartunk, amennyire éppen szükség van az aktuális tranzakció végrehajtásához.
 
A bank- és hitelkártyaadatok kezelését banki oldalon szigorú előírások szabályozzák, de a biztonság megteremtéséhez a felhasználói oldal biztonságtudatos közreműködésére is szükség van. Ezért nagyon fontos, hogy a kártyaadatokat – tartozzanak azok fizikai vagy virtuális kártyához – soha, senkinek ne adjuk meg. Ilyen adatokat egyik bank sem kér sem e-mailben, sem telefonon keresztül. Ha mégis valaki - akár egy bank nevében - arra buzdít, hogy adjuk meg a kártyaadatokat számára, akkor azonnal kezdjünk gyanakodni, és ne teljesítsük a kérést.
 
Ha pedig a bankkártyánkat elveszítjük, vagy a banki adatainkról azt feltételezzük, hogy illetéktelen kezekbe kerültek, akkor haladéktalanul vegyük fel a kapcsolatot a számlavezető pénzintézetünkkel, és szükség esetén tiltassuk le a kártyánkat.
 
  1. 3

    A FreeRDP-hez öt patch vált elérhetővé.

  2. 4

    A Dell biztonsági frissítést adott ki a Custom VMware ESXi-hez.

  3. 4

    A Google kritikus veszélyességű sebezhetőségeket orvosolt a Chrome webböngésző kapcsán.

  4. 3

    Az IBM QRadar SIEM-hez egy biztonsági javítás érkezett.

  5. 3

    A Fortinet FortiNAC-F kapcsán egy biztonsági hibára derült fény.

  6. 4

    A Firefox legújabb kiadása számos sebezhetőséget orvosolt.

  7. 4

    A CrushFTP fejlesztői egy biztonsági rést foltoztak be.

  8. 4

    A GNU C Library kapcsán egy veszélyes biztonsági résre derült fény.

  9. 4

    A Microsoft Edge legújabb verziója számos sebezhetőséget szüntet meg.

  10. 4

    Kritikus fontosságú hibajavítás vált elérhetővé a ChromeOS-hez.

Partnerhírek
Amikor a gyerekünk hangján követelnek tőlünk pénzt

Minden szülő legrosszabb rémálma felvenni egy ismeretlen számról érkező hívást, és azt hallani, hogy a gyermeke segítségért kiált.

Romantika helyett átverés Valentin-napon?

Az online társkeresés elterjedésével alapjaiban változott meg az emberek közötti kapcsolatteremtés.

hirdetés
Közösség